Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Atak USA na Syrię. "Nawet punktowy atak bardzo pomoże syryjskiej opozycji"

0
Podziel się:

Brytyjski tygodnik The Observer uważa, że syryjskie wojsko nie wytrzyma powietrznego ataku Stanów Zjednoczonych.

Atak USA na Syrię. "Nawet punktowy atak bardzo pomoże syryjskiej opozycji"
(CHINE NOUVELLE/SIPA/EAST NEWS)

Nawet ograniczony atak USA na Syrię może być bardzo łatwy i skuteczny - pisze brytyjski tygodnik _ The Obsever _. Według gazety, armia prezydenta Asada jest bardzo słaba.

_ Syryjscy żołnierze są wycieńczeni trwającą dwa i pół roku wojną, a bazy lotnicze są bardzo słabe _- twierdzi Observer. Cytowany przez gazetę syryjski dezerter mówi, że schrony w tych bazach nie wytrzymają uderzeń amerykańskich pocisków. Syryjczykom brakuje także pilotów oraz części do samolotów.

Niektórzy zachodni analitycy wątpią, że punktowe uderzenia ze strony Amerykanów będą skuteczne. Jednak, zdaniem Observera, mogą one znacznie osłabić syryjskie centra dowodzenia, co z kolei bardzo pomoże siłom opozycji.

Czytaj więcej w Money.pl
Biały Dom wie, kto stoi za atakiem w Syrii Mimo to coraz więcej deputowanych chce głosowania rezolucji przed ewentualną interwencją USA.
Zaatakujecie Syrię? To odpowiemy! Mocna deklaracja Baszara el-Asada. Kraj będzie się bronić przed agresją.
Ewentualny konflikt w Syrii. Polacy nie pojadą - _ Ja nie mam wątpliwości, że to są dobre intencje, ale nie mamy przekonania, że atak zbrojny może dzisiaj przynieść pożądane efekty _ - powiedział Tusk.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)