Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Atak terrorystyczny w Indiach. Są ofiary

0
Podziel się:

Co najmniej 11 muzułmańskich osadników zginęło z rąk uzbrojonych separatystów pochodzących z plemienia Bodo w stanie Asam na północnym wschodzie Indii.

Atak terrorystyczny w Indiach. Są ofiary
(Peter Richmond/CC BY 2.0/Flickr)
bESwlsFx

Co najmniej 11 muzułmańskich osadników zginęło z rąk uzbrojonych separatystów pochodzących z plemienia Bodo w stanie Asam na północnym wschodzie Indii, gdzie jest napięta sytuacja w czasie trwających wyborów - poinformowały dzisiaj władze.

Według przedstawiciela lokalnej policji L.R. Bishnoia za dwoma atakami, do których doszło w nocy z czwartku na piątek, stali rebelianci ze zdelegalizowanego ruchu Narodowy Demokratyczny Front Bodolandu (NDFB). Wśród zabitych jest sześć kobiet i dwoje dzieci.

Rzecznik lokalnego rządu Nilamoni Sen Deka zapowiedział stanowcze działania przeciwko sprawcom ataków. Na miejsce wysłano dodatkowe siły policyjne.

bESwlsFz

W Asamie często dochodzi do starć między członkami plemienia Bodo a muzułmanami. Bodo oskarżają muzułmanów o to, że nielegalnie przekraczają granicę bangladesko-indyjską i bezprawnie zajmują górskie obszary. W 2012 r. w gwałtownych zamieszkach w tym samym rejonie Asamu w ciągu tygodnia zginęło co najmniej 48 osób.

Agencja Reutera pisze, że do antybangladeskich nastrojów w Asamie przyczynili się kandydaci w trwających obecnie wyborach ogólnopaństwowych. Przywódca mającej największe szanse na zwycięstwo opozycyjnej Indyjskiej Partii Ludowej (BJP) Narendra Modi powiedział w ubiegłym tygodniu, że jeśli wygra, imigranci z Bangladeszu powinni _ spakować walizki _. Wybory w Indiach rozpoczęły się 7 kwietnia i potrwają do 12 maja.

Czytaj więcej w Money.pl
Udało się złapać szefa indyjskich terrorystów? - _ Yasin Bhatkal został zatrzymany w nocy w środę w stanie Bihar na północy _ - poinformował minister spraw wewnętrznych Indii.
Ataki w Egipcie. Wybuch uszkodził autobus Zamachowiec samobójca zdetonował ładunek wybuchowy w pobliżu punktu kontrolnego na Półwyspie Synaj zabijając, prócz siebie, jednego żołnierza.
Zamach na zatłoczonej ulicy. 15 osób nie żyje Co najmniej 15 osób zginęło wczoraj w zamachu bombowym w stolicy Nigerii Abudży - poinformowali świadkowie. O przeprowadzenie ataku władze oskarżają islamistów z organizacji Boko Haram.
bESwlsGa
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)