Notowania

londyn
24.06.2014 07:22

Atak polskich chuliganów w Londynie

W ruch poszły butelki, kamienie, a także nóż. Rany kłute odniósł dwudziestoczteroletni mężczyzna.

Podziel się
Dodaj komentarz
(RachelH_/CC/Flickr)

Londyńska policja szuka sprawcy, prawdopodobnie Polaka chuligańskiego ataku na tle rasistowskim. Postawiła także zarzuty innemu Polakowi.

Chodzi o incydent którego skutkiem było przerwanie plenerowego koncertu w północnym Londynie w dzielnicy Tottenham. W ruch poszły butelki, kamienie, a także nóż. Rany kłute odniósł dwudziestoczteroletni mężczyzna.

Jak dowiedział się korespondent Polskiego Radia, rannym był bawiący się na imprezie Polak, który próbował powstrzymać napastników.

Sprawą, którą w sobotni wieczór poruszyła lokalną społeczność, zajmuje się Adam Dąbrowski.

- _ Pod koniec imprezy na scenę wkroczyła grupka ludzi. Rzucali butelkami i racami. Ktoś z publiczności został ugodzony nożem. Mieli na sobie odzież z rasistowskimi nadrukami,wykonywali rasistowskie gesty. Po polsku rzucali pod adresem ludzi wulgarne, rasistowskie wyzwiska _ - mówi obecny na miejscu dziennikarz Oz Katerji.

Dodał on, że impreza miała charakter rodzinny. - _ To było zupełnie niepolityczne wydarzenie. Były tam matki z dziećmi _.

W przekazanym Polskiemu Radiu oświadczeniu policja potwierdziła, że zidentyfikowała już innego naszego rodaka. I postawiła mu zarzut: _ atak z pobudek antysemickich _.

Mężczyzna miał zaczepić uczestnika koncertu i zrzucić mu z głowy jarmułkę. 22 letni Jarosław K. wyszedł za kaucją. Przed sądem stawi się czternastego lipca.

Czytaj więcej w Money.pl
Największy most solarny nad Tamizą otwarty Solarcentury i Network Rail oddały do użytku największy na świecie most solarny. Most słoneczny nad Londyńską rzeką Tamizą jest rezultatem pięciu lat pracy. Dach mostu wyłożony jest 4400 panelami fotowoltaicznymi które zaopatrują w elektryczność stację metra Blackfriars. Panele dostarczają połowę zapotrzebowania metra na energię. Wybranie odnawialnych źródeł energii, jakim są panele PV, pozwolą zmniejszyć emisję ...
Muzułmanie w Wielkiej Brytanii. Policja ostrzega przed atakami Ostrzeżenie takie otrzymało co najmniej czterech intelektualistów muzułmańskich - podała w piątek AFP. Wszyscy wypowiadali się krytycznie na temat ekstremizmu religijnego.
Chciał okraść królową z klejnotów 38-letniego mężczyznę aresztowano w państwowych apartamentach, gdzie zorganizowano wystawę koronacyjnych klejnotów, w tym diamentowego naszyjnika wykonanego dla królowej Wiktorii w 1858 r.
Demonstracje w Londynie. 160 zatrzymanych Większość zatrzymanych to muzułmanie - uczestnicy znacznie liczniejszej kilkutysięcznej kontrdemonstracji, która odbyła się w bliskiej odległości od miejsca, gdzie zebrała się EDL.
Tagi: londyn, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz