Notowania

pakistan
30.07.2013 08:31

Atak na więzienie w Pakistanie. Ponad 200 rebeliantów zbiegło

Napastnicy ostrzelali obiekt z granatników i otworzyli ogień z broni maszynowej krzycząc Bóg jest wielki! i Niech żyje Taliban!

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

1/4

fot: PAP/EPA
Pakistańscy talibowie przebrani za policjantów zaatakowali w wczoraj wieczorem więzienie w północno zachodnim Pakistanie, w którym przetrzymywani są talibowie i rebelianci z innych ugrupowań - poinformowały lokalne władze. Ponad 200 więźniom udało się zbiec.

Atak na więzienie w mieście Dera Ismail Chan rozpoczął się około północy czasu miejscowego od zdetonowania kilku silnych ładunków wybuchowych.

Napastnicy następnie ostrzelali obiekt z granatników i otworzyli ogień z broni maszynowej krzycząc _ Bóg jest wielki ! _ i _ Niech żyje Taliban ! _ Według lokalnych władz, 243 więźniom, w tym 30 rebeliantom islamskim udało się uciec. Wysokiej rangi funkcjonariusz rządu Pakistanu Musztak Jadoon powiedział stacji telewizyjnej Ary News, że policji udało się złapać 6 uciekinierów. W mieście wprowadzono godzinę policyjną.

W więzieniu było przetrzymywanych 40 _ znacznych _ rebeliantów - powiedział lokalny szef resortu więziennictwa Chalid Abbas. Dodał, że łącznie w więzieniu osadzonych było około 5 tys. więźniów, w tym 300 rebeliantów islamskich skazanych za ataki na pakistańskie siły bezpieczeństwa lub zamachy na muzułmańską mniejszość szyicką.

Do ataku przyznali się pakistańscy talibowie z organizacji TTP i ich sojusznicy. - _ Około 150 talibów, w tym 60 kamikaze zaatakowało więzienie centralne i zdołało uwolnić 300 więźniów _ - powiedział rzecznik talibów Szahidullah Szahid. Talibowie prowadzą od wielu lat wojnę z rządem Pakistanu, uważanym za proamerykański, w której zginęły już tysiące rebeliantów, żołnierzy, policjantów i osób cywilnych.

Dera Ismail Chan jest największym miastem prowincji Chajber Pakhtunkwa. Jest to górzysty rejon w znacznej mierze opanowany przez rebeliantów, w tym talibów i bojowników Al-Kaidy.

Czytaj więcej w Money.pl
Na egzekucję czeka tam 8 tysięcy ludzi Nowy rząd premiera Nawaza Sharifa zdecydował, że wykonywane będą wszystkie wyroki śmierci.
Pakistan: krwawy atak na islamistów Dziewiętnaście osób, w tym piętnastu bojowników islamskich i czterech pakistańskich żołnierzy, zginęło.
Policja opanowała zbuntowane więzienie W rezultacie buntu zginęło pięć osób, a około 100 więźniów zbiegło.
Tagi: pakistan, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz