Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Atak na telewizję. Zginęło co najmniej czterech dziennikarzy

0
Podziel się:

Zamach w Tikricie przeprowadzony został przez czterech zamachowców,
najprawdopodobniej należących do Al-Kaidy.

Atak na telewizję. Zginęło co najmniej czterech dziennikarzy
(ASSOCIATED PRESS/FOTOLINK/East News)

Zamach w Tikricie przeprowadzony został przez czterech zamachowców,najprawdopodobniej należących do Al-Kaidy - poinformowały irackie siły bezpieczeństwa.

Zamachowcy zdetonowali przed budynkiem ładunek wybuchowy ukryty w samochodzie, a następnie wtargnęli do środka i podłożyli ogień.

W pożarze zginęły co najmniej cztery osoby; ogień ogarnął też sąsiednie zabudowania - podaje EFE.

Siły bezpieczeństwa przypuściły atak na budynek, by uwolnić uwięzionych tam dziennikarzy. AFP podaje, że niektórym z nich udało się uciec, jednak w siedzibie telewizji nadal są uwięzione osoby.

Według EFE sytuacja została opanowana, wszystkich uwolniono, a akcja ratunkowa ogranicza się już tylko do walki z pożarem.

W ciągu ostatnich trzech miesięcy w Iraku zginęło dziewięciu dziennikarzy. Bagdad jest krytykowany zarówno za brak wolności prasy, jak i całkowitą bezkarność przestępców, którzy zabijają dziennikarzy - pisze AFP.

Czytaj więcej w Money.pl
Skuto ich i zamordowano. Nie żyje 46 osób Fala przemocy narasta w Iraku od początku roku.
Kierowca kamikadze wysadził się w powietrze Na razie nie wiadomo, kto stoi za zamachem.
Egzekucja w Bagdadzie. 10 ciał w fabryce Do znalezienia ofiar egzekucji doszło wśród obaw przed wznowieniem wojny domowej w Iraku, w czasie gdy od kilku miesięcy ugrupowania związane z sunnickimi ekstremistami z Al-Kaidy atakują szyitów.
Sojusznik Al-Kaidy przyznał się do zamachów Tylko w zeszłym tygodniu w zamachach i strzelaninach zginęło ponad 100 osób. W lipcu było to ponad tysiąc ofiar śmiertelnych.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)