Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Atak na posterunek w Jemenie. Bojownicy Al-Kaidy zabili 20 żołnierzy

0
Podziel się:

Do starcia doszło w prowincji Hadramaut w południowo-wschodnim Jemenie.

Atak na posterunek w Jemenie. Bojownicy Al-Kaidy zabili 20 żołnierzy
(PAP/EPA)
bEKAtKuZ

Co najmniej 20 jemeńskich żołnierzy zostało zabitych w ataku domniemanych bojowników Al-Kaidy na posterunek wojskowy, do którego doszło w prowincji Hadramaut w południowo-wschodnim Jemenie.

_ 20 żołnierzy poniosło śmierć w walce z przybyłymi kilkunastoma pojazdami uzbrojonymi napastnikami na punkcie kontrolnym w pobliżu miejscowości Reida, 135 km na wschód od Mukalli, stolicy prowincji Hadramaut _ - poinformowała oficjalna jemeńska agencja prasowa SABA. Pierwsze doniesienia mówiły o ośmiu zabitych i sześciu rannych żołnierzach.

Jemen jest jednym z najuboższych państw arabskich i miejscem działania Al-Kaidy Półwyspu Arabskiego (AQAP) - organizacji od kilku lat uważanej przez Stany Zjednoczone za najbardziej niebezpieczny odłam Al-Kaidy. USA atakują terrorystów AQAP, ukrywających się na pustyniach i w trudno dostępnych górach Jemenu, używając samolotów bezzałogowych.

bEKAtKvb

Prezydent Jemenu Abd ar-ab Mansur al-Hadi stara się skonsolidować państwo po wieloletnich rządach swego poprzednika Alego Abd Allaha Salaha. Kraj jest jednak nadal zagrożony terrorystyczną działalnością Al-Kaidy i separatyzmem na południu kraju.

Czytaj więcej w Money.pl
Walki między działaczami partii i rebeliantami Do starć doszło niedaleko siedziby lokalnych władz.
Al-Kaida celuje w brytyjską królową Scotland Yard przyznaje, że bardzo poważnie traktuje te wskazówki i obserwuje poczynania około 250 brytyjskich muzułmanów, którzy wrócili do kraju z Syrii.
Walki w Iraku. 31 zabitych w wybuchu motocyklu pułapki w Bagdadzie Na razie nikt nie przyznał się do zamachu, ale zwykle ataki na szyitów przypisywane są związanemu z Al-Kaidą ugrupowaniu Islamskie Państwo Iraku i Lewantu.
bEKAtKvC
wiadomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)