Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Atak na Miecugowa. Jest akt oskarżenia

0
Podziel się:

Do zajścia doszło podczas programu TVN24 Szkło kontaktowe emitowanego na żywo z tegorocznego Przystanku Woodstock w Kostrzynie nad Odrą.

Atak na Miecugowa. Jest akt oskarżenia
(REPORTER)

Słubicka prokuratura rejonowa skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko 25-letniemu Oskarowi W., który podczas tegorocznego Przystanku Woodstock zaatakował dziennikarza TVN Krzysztofa Miecugowa.

Do zajścia doszło podczas programu TVN24 _ Szkło kontaktowe _ emitowanego na żywo z tegorocznego Przystanku Woodstock w Kostrzynie nad Odrą.

_ - 25-letni mieszkaniec Białegostoku został oskarżony o zakłócenie przebiegu imprezy masowej i naruszenie nietykalności cielesnej Grzegorza Miecugowa. Grozi mu do dwóch lat pozbawienia wolności _ - powiedział dzisiaj rzecznik Prokuratury Okręgowej w Gorzowie Wlkp. Dariusz Domarecki.

Dodał, że akt oskarżenia został skierowany w miniony czwartek do Sądu Rejonowego w Słubicach, a postępowanie będzie toczyło się w trybie uproszczonym. _ - Oznacza to, możliwość przeprowadzenia postępowania również pod nieobecność oskarżonego i wydania wyroku zaocznego _ - wyjaśnił rzecznik.

Zdarzenie miało miejsce 2 sierpnia br. wieczorem, podczas transmisji programu _ Szkło kontaktowe _, który jest emitowany w stacji TVN24. Tego dnia jego realizacja odbywała się w namiocie Akademii Sztuk Przepięknych na festiwalu Woodstock. Oskar W. trzymając kartkę z napisem _ TVN kłamie _ wszedł na scenę i uderzył pięścią w głowę prowadzącego ten program dziennikarza.

Podczas przesłuchań w prokuraturze Oskar W. przyznał się do winy i wyjaśnił, że w ten sposób zaprotestował przeciwko - jego zdaniem - nieprawdziwym informacjom podawanym przez stację TVN.

Prokurator Rejonowy w Słubicach oddał podejrzanego pod dozór policji i nałożył na niego zakaz wstępu na imprezy masowe. Zawiadomienie przeciwko mężczyźnie złożył na policji Miecugow.

Czytaj więcej w Money.pl
Uderzył Miecugowa i usłyszał zarzuty Oskar W., który podczas Przystanku Woodstock zaatakował dziennikarza, odpowie za zakłócenie imprezy masowej i naruszenie nietykalności cielesnej.
Rusza Woodstock. Do Kostrzyna przyjechało... 100 tys. osób przyjechało do Kostrzyna nad Odrą, aby wziąć udział w XIX Przystanku Woodstock.
Będzie sto dodatkowych pociągów. Gdzie? Bezpośrednie połączenie z Kostrzynem nad Odrą, gdzie odbędzie się festiwal, zapewnią pociągi m.in. z Warszawy, Poznania, Szczecina, Katowic, Krakowa, Lublina, Opola, Wrocławia, Zielonej Góry, Częstochowy.
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)