Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Atak na dziennikarza na Woodstock będzie ścigany

0
Podziel się:

Oskar W., który podczas Przystanku Woodstock zaatakował dziennikarza, odpowie za zakłócenie imprezy masowej i naruszenie nietykalności cielesnej.

Atak na dziennikarza na Woodstock będzie ścigany
(PAP/Lech Muszyński)

Zarzuty zakłócenia imprezy masowej i naruszenia nietykalności cielesnej usłyszał Oskar W., który w piątek podczas Przystanku Woodstock zaatakował dziennikarza. Czyny te prokurator objął ściganiem z urzędu - poinformowała Prokuratura Apelacyjna w Szczecinie.

24-letni W., pochodzący z Białegostoku, w piątek podczas 19. Przystanku Woodstock uderzył dziennikarza TVN Grzegorza Miecugowa.

Jak dodała rzeczniczka Prokuratury Apelacyjnej w Szczecinie Anna Gawłowska-Rynkiewicz, prokurator jednocześnie odstąpił od pierwotnie przedstawionego przez policję zarzutu zmuszania dziennikarza do zaniechania publikacji materiału prasowego, oceniając, że działanie sprawcy nie miało na celu wywierania presji na dziennikarza.

Wcześniej postawiono mu zarzut z art. 43 prawa prasowego, mówiący, że _ kto używa przemocy lub groźby bezprawnej w celu zmuszenia dziennikarza do opublikowania lub zaniechania opublikowania materiału prasowego albo do podjęcia lub zaniechania interwencji prasowej podlega karze pozbawienia wolności do lat 3 _.

Zdarzenie miało miejsce w piątkowy wieczór, podczas transmisji na żywo programu _ Szkło kontaktowe _, który jest emitowany w stacji TVN24. Oskar W. zakłócił przebieg imprezy, w ten sposób, że trzymając kartkę z napisem _ TVN kłamie _ wdarł się na scenę i uderzył pięścią w głowę prowadzącego ten program dziennikarza.

Zobacz także: ZOBACZ CO SIĘ WYDARZYŁO W KOSTRZYNIE:

_ - Podejrzany przyznał się do zarzuconego mu czynu, wyjaśniając, że w ten sposób zaprotestował przeciwko - jego zdaniem - nieprawdziwym informacjom podawanym przez stację TVN _ - poinformowała Gawłowska-Rynkiewicz.

Prokurator rejonowy w Słubicach oddał podejrzanego pod dozór policji i nałożył na niego zakaz wstępu na imprezy masowe. Za przestępstwo zarzucone podejrzanemu grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat.

Zawiadomienie przeciwko mężczyźnie złożył na policji Miecugow.

Czytaj więcej w Money.pl

wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)