Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
euro 2012
10.06.2012 17:55

Atak kibiców z Rosji. Winni polscy stewardzi?

Aleksandr Szprygin wyjaśnia powody ataku kibiców z Rosji na stadionowych stewardów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Maciej Kulczyński)

Przywódca Wszechrosyjskiego Związku Kibiców (WOB) Aleksandr Szprygin winą za incydent na stadionie we Wrocławiu obarczył pobitych przez fanów z Rosji stewardów, którzy - jak to ujął - zachowywali się po chamsku i pewnie za to dostali.

Szprygin powiedział to w wywiadzie dla gazety _ Sowietskij Sport _, opublikowanym w niedzielę wieczorem na jej stronie internetowej.

_ - Napakowani stewardzi z tatuażami Śląska (Wrocław) na rękach podeszli i w brutalny sposób próbowali zatrzymać człowieka, który niczego nie zrobił. Po prostu był na trybunie. Był obok, ale racy nie rzucił. Stewardów ostrzeżono raz, potem jeszcze raz... Takie zachowanie stewardów, a tak naprawdę - przedstawicieli polskiego kibolstwa, nie spodobało się kolegom naszego fana. Stewarda - powiedzmy - wyparto i nie dano zatrzymać człowieka _ - oznajmił lider WOB.

_ - Obrazek na wideo - być może - wygląda strasznie, ale stewardzi pewnie dostali za chamskie zachowanie. Chłopcy nie wytrzymali, gdy steward powiedział słowo +kurwa+. Później wszyscy spokojnie opuścili stadion _ - dodał Szprygin.

Zaznaczył zarazem, że WOB nie popiera rzucania rac na stadionach. - _ Smutne będzie, jeśli drużyna zostanie ukarana za zachowanie kibiców _ - powiedział.

Pytany o rasistowskie okrzyki rosyjskich fanów pod adresem jednego z czeskich piłkarzy, szef WOB odparł, że niczego takiego nie słyszał.

Szprygin zasugerował, że zarzuty wobec kibiców z Rosji mogą mieć związek z pozaboiskowym wspieraniem reprezentacji Polski. - _ Niewykluczone, że polski zespół będzie ciągnięty za uszy. Jeśli polska reprezentacja nie będzie na miejscu zapewniającym awans, to Rosji odebrane zostaną trzy punkty za zachowanie kibiców. Nasza drużyna wyjdzie z pierwszego miejsca albo wcale nie awansuje _ - oświadczył.

Przywódca WOB ocenił, że _ sytuacja na meczu (Polska-Rosja) 12 czerwca będzie bardzo napięta. Polskie władze się starają, jednak sytuacja jest napięta, choć z zewnątrz widać święto _ - powiedział.

UEFA wszczęła w sobotę procedurę dyscyplinarną przeciwko Rosyjskiemu Związkowi Piłki Nożnej (RFS) z powodu nagannego zachowania kibiców z Rosji podczas meczu z Czechami w piątek we Wrocławiu. Według zapisów wideo, rosyjscy kibice rzucali z trybun race i wywiesili zabronione banery.

UEFA chce także zbadać, czy nie doszło do incydentów rasistowskich ze strony fanów z Rosji wobec piłkarzy z Czech.

Ponadto podczas tego spotkania rosyjscy kibice zaatakowali stadionowych stewardów. Policja na podstawie monitoringu wytypowała 12 fanów z Rosji, którzy uczestniczyli w ataku na stewardów. Ich zdjęcia mają być przekazane m.in. Straży Granicznej.

Czytaj więcej w Money.pl
Ostro o kibicach z Rosji. "To niedopuszczalne" Grupa rosyjskich kibiców zaatakowała stadionowych stewardów po meczu Rosja z Czechami we Wrocławiu.
Zadymy na Euro 2012. Jest głos Rosjan Apel jest reakcją Moskwy na wszczęcie przez UEFA postępowania dyscyplinarnego w sprawie chuligańskich wybryków rosyjskich kibiców.
Tak ubiorą się kibice z Rosji na marsz w stolicy Kibice z Rosji, którzy będą dopingować w stolicy Polski reprezentację swego kraju w meczu z naszą reprezentacją, wyruszą na Stadion Narodowy o godz. 17.30 sprzed stacji kolejowej Warszawa Powiśle.
Tagi: euro 2012, kibice, rosja, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, najważniejsze, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz