Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Atak Izraela na Strefę Gazy. Mimo rozejmu sa kolejne ofiary

Zawieszenie broni rozpocznie się o godz. 10 czasu miejscowego (9 rano w Polsce). Nie obejmie południowych dzielnic miasta Gaza, gdzie wciąż biorą udział w akcji izraelskie siły zbrojne.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Władze Izraela oświadczyły w nocy, że izraelskie wojsko wstrzyma dzisiaj ogień na siedem godzin, aby ułatwić dostęp pomocy humanitarnej do Strefy Gazy.

Aktualizacja 9:29

Rozejm ma także pozwolić na powrót do domów Palestyńczykom, którzy opuścili je w następstwie działań wojennych.

Zawieszenie broni rozpocznie się o godzinie 10 czasu miejscowego (9 rano w Polsce). Nie obejmie południowych dzielnic miasta Gaza, gdzie wciąż biorą udział w akcji izraelskie siły zbrojne - podało ministerstwo obrony.

Tymczasem palestyńskie służby ratunkowe podały, że dzisiaj zginęło dziesięciu Palestyńczyków w izraelskich operacjach w Strefie Gazy. Tym samym liczba palestyńskich ofiar trwającego od 8 lipca konfliktu między izraelską armią a radykalnym Hamasem wzrosła do 1 822.

Pięć osób poniosło śmierć w Dżabalii na północy Strefy Gazy, trzy w dzielnicy Zejtun i Szejk Radwan w Gazie, jedna - w Nusejrat w centralnej części Strefy i jedno dziecko w Rafah na południu - poinformował rzecznik palestyńskich służb ratowniczych Aszraf al-Kudra.

Od początku izraelskiej ofensywy w Strefie Gazy armia Izraela przeprowadziła 4 686 ataków.

W tym samym czasie ze Strefy Gazy Hamas wystrzelił w kierunku państwa żydowskiego 2 560 pocisków rakietowych i moździerzowych, z czego 556 zostało przechwyconych przez izraelski system obrony przeciwrakietowej Żelazna Kopuła - poinformowała rzeczniczka armii

Czytaj więcej w Money.pl
Turcja oferuje pomoc. "Wszyscy są równi" Szef MSZ Turcji powiedział, że _ jeśli rozejm został zerwany, ponieważ izraelski żołnierz został uprowadzony, to ktoś powinien też odpowiedzieć za zabicie dzisiaj 70 Palestyńczyków. _
Koniec rozejmu. Rozmowy pokojowe mogą się nie odbyć Zerwany rozejm miał obowiązywać trzy dni. Biały Dom dzisiejsze ataki Hamasu nazywa _ barbarzyństwem. _
Bombardowanie szkoły "aktem zbrodni" Sekretarz generalny Organizacji Narodów Zjednoczonych, Ban Ki Mun podkreślił, że działanie izraelskich sił zbrojnych stanowiło brutalne złamanie prawa międzynarodowego.
Tagi: atak izraela na strefę gazy, rozejm, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz