Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Atak hakerów w USA. Poszkodowani idą do sądu

0
Podziel się:

Cyberprzestępcy skradli w USA dane nawet 70-ciu milionów ludzi. Wszyscy byli klientami dużej sieci handlowej Target.

Atak hakerów w USA. Poszkodowani idą do sądu
(Trebaffetti/iStockphoto)

Cyberprzestępcy skradli w USA dane nawet 70-ciu milionów ludzi. Wszyscy byli klientami dużej sieci handlowej _ Target _. Szefowie sieci o ataku wiedzieli już wcześniej, ale dopiero teraz na jaw wyszły ogromne rozmiary tej akcji.

Włamywacze pokonali komputerowe zabezpieczenia sieci _ Target _ pod koniec listopada. Skradli numery kart kredytowych, nazwiska czy adresy pocztowe. Na początku informowano, że ofiarami padło 40 milionów ludzi, teraz okazało się, że ostateczna liczba jest prawie dwa razy większa.

Firma zapewniła, że żaden z poszkodowanych klientów nie poniesie żadnych finansowych strat. Ale niektórzy i tak poszli do sądu, bo - ich zdaniem - sieć _ Target _ nie zapewniła należytej ochrony danych oraz nie poinformowała odpowiednio wcześnie o całym problemie. Jedna z hipotez mówi, że hakerzy zainstalowali złośliwe oprogramowanie na czytnikach kart we wszystkich sklepach sieci _ Target _; jest ich prawie tysiąc osiemset.

Czytaj więcej w Money.pl
Barack Obama ograniczy działania NSA? Wśród zarekomendowanych zmian jest propozycja pozbawienia NSA zdolności do przechowywania danych telefonicznych Amerykanów.
Rośnie zagrożenie związane z botnetami Botnet to sieć zarażonych komputerów (nazywanych także komputerami Zombie albo botami), których celem jest wykonywanie rozkazów cyberprzestępców.
Brytyjczyk hakował sieci rządu USA 28-letni Brytyjczyk Lauri Love został aresztowany w Anglii w związku ze stawianymi mu w Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych zarzutami.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)