Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Atak na Charlie Hebdo. Zakończyło się spotkanie szefów MSW w Paryżu

0
Podziel się:

- Jesteśmy zdeterminowani razem walczyć z terroryzmem - oświadczył francuski minister spraw wewnętrznych Bernard Cazeneuve.

Atak na Charlie Hebdo. Zakończyło się spotkanie szefów MSW w Paryżu
(PAP/EPA)
bFeXfRiZ

Francuski minister spraw wewnętrznych Bernard Cazeneuve powiedział, że niedawne zamachy w Paryżu były atakami na całą Europę, kraje Europy powinny więc połączyć swoje siły.

Cazeneuve dodał, że terroryzm nie rozróżnia krajów ani kontynentów, stąd inicjatywa spotkania ministrów w celu lepszej ochrony obywateli.

- _ Jesteśmy zdeterminowani razem walczyć z terroryzmem _ - oświadczył minister Cazeneuve. Dodał, że należy stworzyć europejski program zapobiegania terroryzmowi. Wiąże się z tym potrzeba wymiany informacji o najgroźniejszych siatkach terrorystycznych.

bFeXfRjb

Uczestnicy spotkania w Paryżu zgodzili się co do potrzeby czasowego wzmocnienia kontroli na granicy Unii, aby zapobiec napływowi potencjalnych terrorystów. Francuski minister powiedział, że zachowując wolność internetu, należy przeciwdziałać wezwaniom do przemocy i propagandzie terroryzmu. Trzeba też lepiej wykorzystywać zasoby informacyjne systemu Schengen. Cazeneuve dodał, że sprawą walki z terroryzmem powinien się też zająć Parlament Europejski.

Nad Sekwanę przybyli ministrowie spraw wewnętrznych kilkunastu państw Unii, szef departamentu sprawiedliwości USA i zastępca szefa amerykańskiego departamentu spraw wewnętrznych oraz przedstawiciele Komisji Europejskiej - odpowiedzialny za sprawy migracji i problematykę wewnętrzną - Dimitris Avramopoulos i koordynator europejski do walki z terroryzmem - Gilles de Kerchove. Wśród zebranych była polska minister spraw wewnętrznych Teresa Piotrowska.

Spotkanie zostało zaplanowane w związku z dramatycznymi wydarzeniami ostatnich dni - atakiem terrorystycznym w redakcji tygodnika Charlie Hebdo, zamachami na policjantów i na sklep z koszerną żywnością. Zginęło siedemnaście osób, a kilkanaście odniosło obrażenia.

Czytaj więcej w Money.pl
Marsz solidarności po ataku na Charlie Hebdo. Premier w Paryżu - _ Żeby Polska była bezpieczna na przyszłość, to stanie u boku tych, którzy dziś mają kłopoty, jest absolutnie konieczne _ - mówi Ewa Kopacz.
Atak na redakcję powiązaną z Charlie Hebdo Jak informuje policja, do archiwum hamburskiej gazety ktoś wrzucił przez okno środki zapalające.
Gdzie jest wspólniczka terrorysty z Paryża? To na nią zarejestrowany był samochód, którym przyjechał zabójca.
bFeXfRjC
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)