Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Atak hakerów na Sony Pictures. Obama wypowiedział się o Korei

0
Podziel się:

Prezydent Barack Obama nie wyklucza ponownego wpisania Korei Północnej na listę krajów wspierających terroryzm.

Atak hakerów na Sony Pictures. Obama wypowiedział się o Korei
(PAP/EPA)

Stany Zjednoczone przygotowują odpowiedź na atak hackerów na firmę Sony Pictures. Prezydent Barack Obama nie wyklucza ponownego wpisania Korei Północnej na listę krajów wspierających terroryzm. Tymczasem Sony planuje dystrybucję, który filmu sprowokował atak.

Korea Północna została wykreślona z niej sześć lat temu. Po ataku hackerów na firmę Sony Pictures, co Amerykanie przypisują Koreańczykom, rząd USA bada czy spełnione zostały kryteria ponownego umieszczenia tego kraju na liście. Prezydent Barack Obama w wywiadzie dla CNN podkreśla jednak, że nie traktuje działań Korei Północnej jako aktu wojny. _ To akt cyber-wandalizmu, który okazał się bardzo kosztowny. Traktujemy go bardzo poważnie i odpowiemy proporcjonalnie _ - mówił.

Atak hackerów na firmę Sony Pictures doprowadził nie tylko do wycieku wewnętrznych danych, ale również do odwołania komedii _ Wywiad ze Słońcem Narodu _ (The Intrerview), opowiadającej o zamachu na przywódcę Korei Północnej Kim Dzong Una. W piątek Barack Obama skrytykował Sony Puctures za to, że uległa groźbom. Wczoraj adwokaci Sony oświadczyli, że do premiery dojdzie tyle, że z opóźnieniem.

Czytaj więcej w Money.pl
Barack Obama ostrzega Koreę Północną _ Jeżeli Korea Północna popełni błąd przeprowadzając kolejny test atomowy, powinna się liczyć ze zdecydowaną reakcją społeczności międzynarodowej _
Korea Płn. krajem finansującym terroryzm? Korea Północna przez około 20 lat figurowała na tej liście, ale została z niej usunięta w 2008 r., za prezydentury George'a W. Busha.
USA proszą o pomoc Chińczyków w sprawie... Stany Zjednoczone zwróciły się do Chin o pomoc w sprawie przypisywanego Korei Północnej ataku hakerskiego, którego ofiarą padła pod koniec listopada wytwórnia filmowa.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)