Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
hims
29.10.2014 10:00

Atak dżihadystów na prowincję Hims. Płoną pola naftowe

Dżihadyści z Państwa Islamskiego (IS) zaatakowali w syryjskiej prowincji Hims.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Photoshot/REPORTER)

W wyniku walk zginęło 30 członków sił reżimu Baszara el-Asada - poinformowało Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka.

Dżihadyści zajęli część pola Al-Szaer w następstwie ataku i walk, które trwały do wtorku wieczorem. Pole to zostało odbite przez syryjską armię z rąk bojowników IS w lipcu.

Dyrektor obserwatorium Rami Abdel Rahman potwierdził, że w ataku dżihadystów zginęło 30 strażników i członków milicji lojalnych wobec reżimu w Damaszku. Dodał, że straty ponieśli także dżihadyści, ale nie był w stanie podać konkretnych danych.

Syryjska armia w lipcu odbiła pole naftowe i gazowe Al-Szaer z rąk dżihadystów, którzy zdobyli je w toku zaciętych walk, w wyniku których zginęło 270 ludzi. W większości byli to bojownicy Państwa Islamskiego.

Państwo Islamskie zajęło wiele pól gazowych i naftowych w Syrii i Iraku; stanowi to jedno z najistotniejszych źródeł finansowania tej radykalnej organizacji, określanej przez Waszyngton jako "najlepiej finansowana organizacja terrorystyczna" świata.

Wydobycie ropy naftowej, odsprzedawanej na czarnym rynku, od połowy czerwca przynosi Państwu Islamskiemu ok. miliona dolarów dziennie - szacował niedawno David Cohen z ministerstwa finansów USA.

Czytaj więcej w Money.pl
Bojownicy jadą w stronę granicy Syrii z Turcją Samolot z około 80 kurdyjskimi bojownikami z Iraku wylądował w mieście Sanliurfa na południu Turcji.
Sukcesy Kurdów i sił bezpieczeństwa w Iraku USA i ich sojusznicy kontynuowali tego dnia naloty na pozycje IS.
Najbogatsi terroryści świata zarabiają na... Miesięcznie czerpie dochody w wysokości kilkudziesięciu milionów dolarów z okupów i nielegalnej sprzedaży ropy
Amerykanie zrzucili Kurdom broń Zrzutów dokonano z samolotów transportowych typu C-130. Broń, amunicja i materiały medyczne mają pomóc kurdyjskim bojownikom w obronie Kobane przed oblegającymi je dżihadystami.
Tagi: hims, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości, gospodarka światowa
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz