Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Artystka z Pussy Riot zostanie w więzieniu

0
Podziel się:

23-letnia Tołokonnikowa została skazana w sierpniu 2012 roku. Ma nieletnie dziecko.

Artystka z Pussy Riot zostanie w więzieniu
(Andrey Stenin/RIA Novosti/EAST NEWS)
bESNrUad

Sąd w Sarańsku, stolicy republiki Mordowii w Federacji Rosyjskiej, odrzucił prośbę członkini punkrockowego zespołu Pussy Riot Nadieżdy Tołokonnikowej (na zdj.) o przedterminowe zwolnienie z kolonii karnej, gdzie odbywa ona karę dwóch lat pozbawienia wolności.

_ - Zwolnienie Tołokonnikowej odrzucone, zostanie w więzieniu do końca kary _ - napisał na Twitterze członek grupy artystycznej Wojna związanej z Pussy Riot.

Przedstawiciel kolonii karnej w Mordowii zeznał przed sądem, że skazana nie powinna zostać zwolniona, ponieważ nigdy nie wyraziła skruchy. Członkini Pussy Riot powiedziała z kolei, że nigdy nie przyzna się do winy, ponieważ to, co zrobiła, było słuszne. Zapowiedziała, że _ będzie walczyć do końca i wniesie apelację do Sądu Najwyższego _.

bESNrUaf

23-letnia Tołokonnikowa została skazana w sierpniu 2012 roku po tym, gdy razem z dwiema koleżankami w moskiewskim soborze Chrystusa Zbawiciela, najważniejszej świątyni prawosławnej Rosji, wykonała utwór _ Bogurodzico, przegoń Putina _. Młode kobiety zostały skazane za _ chuligaństwo motywowane nienawiścią religijną _.

O przedterminowe zwolnienie, o które można zabiegać po odbyciu połowy kary, starała się także druga osadzona Maria Alochina. Sąd w mieście Perm, w rosyjskim Kraju Permskim, odrzucił apelację Alochiny, która odwoływała się od wyroku odrzucającego jej wniosek o przedterminowe zwolnienie warunkowe. Alochina odbywa karę w łagrze w Kraju Permskim, około 1300 km na wschód od Moskwy.

Obie uwięzione mają nieletnie dzieci. Wraz z Tołokonnikową i Alochiną skazana została też Jekatierina Samucewicz, której sąd jednak zawiesił wykonanie kary.

Czytaj więcej o Pussy Riot w Money.pl
Wałęsa napisze do Putina ws. Pussy Riot Były prezydent informuje, że będzie chciał przekonać Władimira Putina do uwolnienia artystek.
Członkinie Pussy Riot skazane. Jest wyrok W związku z procesem, w wielu krajach różne środowiska okazywały solidarność z członkiniami Pussy Riot.
Putin mówi, jak należy osądzić Pussy Riot Członkinie grupy punkrockowej Pussy Riot, oskarżone są o chuligaństwo w prawosławnej świątyni.
bESNrUaG
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)