Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Artur Brambora opuszcza Ruch Palikota. Przez antyklerykalizm

0
Podziel się:

Według TVN24 powodem odejścia Bramory z klubu są różnice światopoglądowe dotyczące kursu antyklerykalnego partii.

Artur Brambora opuszcza Ruch Palikota. Przez antyklerykalizm
(East News)
bFfCfpbF

Rzecznik klubu Ruchu Palikota Andrzej Rozenek (na zdj.) potwierdził informacje, że poseł Artur Bramora odchodzi z klubu RP. _ Tak, to prawda, przed chwilą z nim o tym rozmawiałem _ - powiedział Rozenek.

Według TVN24 powodem odejścia Bramory z klubu są różnice światopoglądowe dotyczące kursu antyklerykalnego partii.

Również Rozenek podkreśla, że poseł właśnie tak argumentuje to, że opuszcza klub. _ Twierdzi, że nie pasuje mu antyklerykalizm Ruchu Palikota. Jest to zadziwiające i nielogiczne, bo świeckie państwo mamy na sztandarach od dawna _ - podkreślił rzecznik Klubu RP.

bFfCfpbH

Rozenek przyznał jednocześnie, że jest zaskoczony informacją o odejściu z klubu Artura Bramory. _ Jestem zszokowany, bo to dobry poseł, naprawdę ciężko pracujący. Najwyraźniej wybrał inna drogę _ - zaznaczył.

Rzecznik klubu RP przyznał, że odejście posła może być związane z _ lepszymi z punktu widzenia Bramory propozycjami _ politycznymi. _ Myślę, że się na tym przejedzie. Sytuacja jest taka, że to Platforma Obywatelska słabnie, a Ruch Palikota idzie do góry _ - dodał Rozenek.

Jak podkreślił, odchodząc z klubu RP Bramora nie musi składać mandatu posła. _ Nie powinien, bo to na niego zagłosowali wyborcy i potem będzie się tłumaczył przed wyborcami z tego, co zrobił. Być może jego wyborcy akceptują taką drogę, być może życzą sobie, żeby on wystąpił. To się okaże przy najbliższych wyborach _ - dodał Rozenek.

Po odejściu Bramory klub RP będzie liczył 39 posłów. Do czasu nadania tej depeszy nie udało się skontaktować z posłem Bramorą.

bFfCfpbN
Czytaj więcej w Money.pl
Zakaz handlu w niedzielę? Ostra krytyka _ - To szkodliwy pomysł, który spowoduje podwyższenie bezrobocia i spadek wpływów do budżetu państwa _.
Donoszą na Zawiszę. "Należy uciąć łeb hydry" Według polityków RP wpis Zawiszy na Facebooku nawoływał do aktu agresji i dyskryminował osoby z powodu wyznania. - Nie rozumieją współczesnego świata - odpowiada Zawisza.
Mają pomysł, jak zmniejszyć koszty pracy Wysokie koszty pracy powodują, że pracodawcy w większym stopniu unikają zatrudniania nowych pracowników na etacie,
bFfCfpci
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)