Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Armia w USA. Oficerowie skrarżeni o ściąganie podczas testów

0
Podziel się:

Teraz blisko 200 oficerów startowych musi ponownie przejść testy.

Armia w USA. Oficerowie skrarżeni o ściąganie podczas testów
(MivPiv/iStockphoto)

34 oficerom startowym strategicznych wojsk rakietowych USA postawiono zarzut ściągania, a wobec trzech innych toczy się dochodzenie w sprawie związanej z narkotykami - poinformowała sekretarz do spraw lotnictwa w Pentagonie Deborah Lee James.

Według niej, skandal narkotykowy objął łącznie 11 oficerów sił powietrznych z sześciu baz. Trzej z nich to oficerowie startowi międzykontynentalnych rakiet balistycznych - dwaj z bazy Minot w Północnej Dakocie i jeden z bazy Malmstrom w Montanie.

James dodała, iż winni ściągania utracili swe certyfikaty służbowe, a blisko 200 oficerów startowych musi ponownie przejść testy.

USA dysponują obecnie 450 stacjonującymi na lądzie międzykontynentalnymi nuklearnymi pociskami balistycznymi. W podziemnych stanowiskach dowodzenia w pobliżu ich wyrzutni przebywa zawsze po dwóch oficerów startowych, którzy tylko wspólnie mogą zrealizować ewentualny rozkaz wystrzelenia rakiet.

Czytaj więcej w Money.pl
Kobiety nie zostaną marines przez sprawność Ponad połowa Amerykanek nie zdołała podciągnąć się trzy razy na drążku, co jest minimalnym wymaganiem w teście sprawnościowym.
Amerykańscy żołnierze terroryzują Okinawę Żołnierze stacjonujących tu wojsk amerykańskich popełniają średnio 23 przestępstwa miesięcznie.
Chiny gotowe do interwencji. Ostrzegają USA Chińskie siły zbrojne są w stanie skutecznie kontrolować nową strefę identyfikacji obrony powietrznej.
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)