Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Armia USA rozmieściła w Japonii swoje najnowocześniejsze drony

0
Podziel się:

Samoloty te mogą być wykorzystywane do monitorowania północnokoreańskiego programu nuklearnego.

Armia USA rozmieściła w Japonii swoje najnowocześniejsze drony
(U.S. Air Force/domena publiczna)

Siły powietrzne USA rozmieściły w bazie lotniczej na północy Japonii dwa najnowocześniejsze drony dalekiego zasięgu Global Hawk. Agencja AP podkreśla, że samoloty te mogą być wykorzystywane do monitorowania północnokoreańskiego programu nuklearnego.

Nieuzbrojone drony zostały przeniesione z macierzystej bazy na wyspie Guam na Pacyfiku. Zdaniem Associated Press bezzałogowce zwiększą nie tylko amerykańskie możliwości śledzenia postępów Korei Północnej w budowie broni atomowej. Będą mogły być także wykorzystywane do monitorowania ruchów chińskiej marynarki wojennej oraz do pomocy poszkodowanym w klęskach żywiołowych.

Przeniesienie do bazy w Japonii dwóch maszyn Global Hawk jest też demonstracją gotowości USA do obrony strategicznego sojusznika w tej części świata.

Zobacz także: Zobacz, Global Hawka w akcji:

RQ-4 Global Hawk może prowadzić misje zwiadowcze na wysokości do 20 km pozostając w powietrzu przez ponad 24 godziny. Prawdopodobny zasięg tego drona wynosi 20 tysięcy km.

Czytaj więcej w Money.pl
Barack Obama ostrzega Koreę Północną _ Jeżeli Korea Północna popełni błąd przeprowadzając kolejny test atomowy, powinna się liczyć ze zdecydowaną reakcją społeczności międzynarodowej _
Korea Północna wysłała szpiegowskie drony? Wojskowi Korei Południowej rozmontowali samoloty bezzałogowe. Z ustaleń wynika, że oba zostały wyprodukowane przez Koreę Północną w celu rozpoznania lotniczego sąsiedniego kraju.
Polska armia dostanie drony. Jak szybko? Szef MON przyznaje, że chciałby przyspieszyć zakup ponad 80 dronów dla polskiej armii.
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)