Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Arłukowicz zaprzecza zarzutom ws. sekcji zwłok Gosiewskiego

0
Podziel się

Minister zdrowia Bartosz Arłukowicz zaprzeczył, jakoby sprzeciwił się, by przy ponownej sekcji zwłok Przemysław Gosiewskiego asystował amerykański patomorfolog profesor Michael Baden.

Arłukowicz zaprzecza zarzutom ws. sekcji zwłok Gosiewskiego
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)
bEhJsLsR

Minister zdrowia Bartosz Arłukowicz miał się sprzeciwić, by przy ponownej sekcji zwłok Przemysław Gosiewskiego asystował amerykański patomorfolog profesor Michael Baden.

Gość Salonu Politycznego Trójki powiedział, że pismo posła Antoniego Macierewicza i wdowy po pośle dotyczyło jedynie miejsca sekcji.

_ - 15 marca zadzwonił do mnie minister Macierewicz, aby zgodzić się, by sekcja zwłok mogła zostać przeprowadzona w Akademii Medycznej we Wrocławiu. Ja odpowiedziałem, że takich spraw nie można załatwić przez telefon. tego samego dnia z taką prośbą zwróciła się pani Gosiewska. Ja odpowiedziałem zgodnie z prawdą i prawem, że minister zdrowia nie ma kompetencji, by wnikać w to komu i w jaki sposób udostępnia swoje sale akademia medyczna. i tylko tyle w tej sprawie wymienialiśmy korespondecji _- wyjaśnia Arłukowicz.

bEhJsLsT

Wczoraj minister sprawiedliwości Jarosław Gowin mówił, że postanowienie o niedopuszczeniu Michaela Badena do sekcji zwłok Przemysława Gosiewskiego to decyzja ministerstwa zdrowia i suwerenna- ministra Arłukowicza. Gowin powiedział, że na posiedzeniu rządu Arłukowicz przekonywał, iż profesor Baden nie powinien asystować przy sekcji.

W ostatnim czasie Naczelna Prokuratura Wojskowa zdecydowała o ekshumacji ciał Przemysława Gosiewskiego i Janusza Kurtyki. Rodziny chciałby, by wziął w nich udział Baden, który przeprowadzał m.in. powtórną sekcję zwłok Johna F. Kennedy'ego.

Czytaj więcej w Money.pl
Rosjanie zaszyli coś w ciele Gosiewskiego Pełnomocnik rodzin twierdzi, że doszło do _ uchybienia czci i szacunku zmarłych _
Wdowa nie chce ekshumacji i zamierza milczeć Zuzanna Kurtyka, wdowa po prezesie IPN Januszu Kurtyce, jest przeciwna ekshumacji ciała męża.
Ekspert z USA zbada szczątki Gosiewskiego? Wojskowa Prokuratura Okręgowa w Warszawie zarządziła ekshumację zwłok Przemysława Gosiewskiego.
bEhJsLtu
KOMENTARZE
(0)