Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Areszty dla podejrzanych o wyłudzanie VAT-u przy obrocie paliwami

0
Podziel się:

Według śledczych Skarb Państwa stracił na tym procederze ponad 100 mln złotych.

Areszty dla podejrzanych o wyłudzanie VAT-u przy obrocie paliwami
(Wojciech Traczyk/East News)

Gorzowski sąd aresztował 5 osób podejrzanych o działanie w grupie przestępczej zajmującej się nielegalnym obrotem olejem napędowym i wyłudzaniem podatku VAT. Wg śledczych Skarb Państwa stracił na tym procederze ponad 100 mln zł - poinformował rzecznik Prokuratury Okręgowej w Gorzowie Wlkp. Dariusz Domarecki.

- _ Zatrzymanym przedstawiono zarzuty oszustwa, udziału w grupie przestępczej i prania pieniędzy za co grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności. Dwóch z nich ma zarzuty kierowania grupą za co grozi do 10 lat więzienia _ - powiedział Domarecki.

Rzecznik dodał, że śledztwo w tej sprawie od ub. roku prowadzi Delegatura Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego w Zielonej Górze pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Gorzowie Wlkp.

_ - Mechanizm przestępczy polegał na wprowadzaniu na polski rynek nielegalnych paliw za pośrednictwem utworzonych w tym celu firm oraz wyłudzaniu zwrotu podatku VAT na podstawie fikcyjnych transakcji _ - wyjaśnił Domarecki.

Dotychczas w tej sprawie ABW, we współpracy z Generalnym Inspektorem Informacji Finansowej oraz organami kontroli skarbowej, przeprowadziła przeszukania w ponad stu miejscach na terenie całej Polski. Łącznie zatrzymano 36 osób.

Do ostatnich zatrzymań doszło w tym tygodniu na terenie całego kraju. Wśród pięciorga zatrzymanych są dwaj mężczyźni podejrzani o kierowanie grupą - to mieszkańcy Łodzi i Warszawy.

Efektem ostatnich przeszukań było także zabezpieczenie ponad 40 mln zł i innego mienia, w tym luksusowych samochodów i biżuterii. Według prokuratury rzeczy te uzyskano w wyniku działalności przestępczej.

Czytaj więcej w Money.pl
Wyłudzili miliony na podrabianym paliwie Grupa przestępcza wyłudziła na podatku ponad 72 miliony złotych.
CBŚ rozbiło grupę wyłudzającą zwrot podatku Na poczet przyszłych kar i grzywien policjanci zabezpieczyli mienie o wartości ponad miliona złotych.
Afera VAT: kontrowersyjne pismo ministra Handel telefonami,...
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)