Notowania

gwałt
24.08.2013 16:58

Aresztowano drugiego mężczyznę w związku ze zbiorowym gwałtem

Wcześniej indyjskie media informowały o zatrzymaniu w związku ze sprawą innego mężczyzny, którego pozostawiono w areszcie do końca sierpnia.

Podziel się
Dodaj komentarz
(mckaysavage/CC/Flickr)

Indyjska policja aresztowała dziś drugiego mężczyznę w związku ze zbiorowym gwałtem na młodej fotoreporterce, do którego doszło w Bombaju. Policja twierdzi, że ma wystarczające dowody, by można było postawić obu mężczyzn przed sądem.

23-letnia indyjska fotoreporterka wciąż przebywa w szpitalu, gdzie przychodzi do siebie po gwałcie, jakiego dopuściło się na niej dwa dni temu wieczorem pięciu mężczyzn w opuszczonej fabryce, gdzie kobieta była wraz z kolegą i robiła zdjęcia dla swojej redakcji. Dziennikarka jest w stanie stabilnym.

Wcześniej indyjskie media informowały o zatrzymaniu w związku ze sprawą innego mężczyzny - 19-latka; pozostawiono go w areszcie do końca sierpnia. Zatrzymany dzisiaj przyznał się do udziału w gwałcie. Policja wciąż poszukuje trzech pozostałych sprawców.

Według policji podejrzani zbliżyli się do pary fotoreporterów pod pretekstem pomocy w uzyskaniu zezwolenia na fotografowanie wnętrza zrujnowanego budynku. Następnie rozdzielili parę, towarzysza dziewczyny związali i pobili. Kobiecie grożono okaleczeniem rozbitą butelką i ujawnieniem jej personaliów, gdyby powiadomiła policję.

Dzisiejszy dziennik _ Times of India _ zamieścił oświadczenie ofiary, która pisze, że pragnęłaby, aby _ żadna inna kobieta w tym mieście i w tym kraju nie doświadczyła tak brutalnego fizycznego poniżenia _. Apeluje o surowe ukaranie przestępców, którzy, jak mówi, _ zrujnowali jej życie _.

Gwałt w Bombaju, uważanym za najbezpieczniejsze dla kobiet miasto w Indiach, wywołał wielkie oburzenie. Przypomniał o podobnym zdarzeniu z grudnia 2012 roku, kiedy to gwałtu zbiorowego dokonano na 23-letniej studentce, która zmarła na skutek odniesionych obrażeń. Tamten atak sprawił, że w Indiach, gdzie rolę dominującą grają mężczyźni, zaczęto krytykować sposób, w jaki traktowane są kobiety. Zaostrzono kary za napaści seksualne i inne przestępstwa wobec kobiet, np. handel kobietami czy atakowanie ich kwasem. Utworzono też sieć specjalnych sądów, które zajmują się wyłącznie sprawami dotyczącymi przemocy seksualnej.

Po ostatnim gwałcie znów ożyła debata, czy podjęte środki są wystarczające, by kobiety mogły czuć się bezpiecznie.

Czytaj więcej w Money.pl
Tłum wiwatował gdy burzyli dom horroru Władze Cleveland w Ohio, w którym Ariel Castro przez kilkanaście lat więził, torturował i gwałcił trzy kobiety, zapowiadają dopilnowanie, by szczątki nie trafiły jako pamiątki do internetu.
Zgwałcona Norweżka ułaskawiona i wolna O decyzji sędziów poinformował na Twitterze szef norweskiego MSZ.
Dożywocie dla sprawców zbiorowego gwałtu Sześciu Indusów sądzonych w sprawie zbiorowego gwałtu na 39-letniej szwajcarskiej turystce zostało dzisiaj skazanych - podała indyjska agencja PTI.
Tagi: gwałt, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz