Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Aresztowano czterech Serbów, członków Różowych Panter

0
Podziel się:

Grecka policja poinformowała w sobotę, że aresztowała czterech obywateli
Serbii podejrzewanych o brawurowe kradzieże biżuterii.

Aresztowano czterech Serbów, członków Różowych Panter
(endiaferon/CC/Flickr)
bECGEsaJ

Czterech aresztowanych Serbów brało udział w około 30 napadach na sklepy z biżuterią i kradzieżach samochodów, a skradziony przez nich towar oszacowano na 550 tys. euro - podała grecka policja. Ostatni z tej grupy został zatrzymany w piątek w ateńskiej dzielnicy Kipseli; poinformowano, że stawiał opór.

26-letni mężczyzna miał przy sobie fałszywe bułgarskie dokumenty, kominiarkę i atrapę pistoletu.

Członkowie gangu często stosowali metodę napadu polegającą na wbiciu się rozpędzonym autem w witrynę salonu jubilerskiego, po czym uciekali z łupem motocyklami albo skradzionymi samochodami - podała agencja prasowa ANA.

bECGEsaL

Będący koszmarem Interpolu słynny gang Różowych Panter od 1999 roku skradł na całym świecie biżuterię, kosztowności i przedmioty luksusowe za 330 mln euro.

Gang zawdzięcza nazwę funkcjonariuszom Scotland Yardu, którzy ochrzcili go w ten sposób po kradzieży w Londynie z 2003 roku, gdy łup ukryty został w słoiczku kremu do twarzy, podobnie jak w komediach o inspektorze Clouseau w reżyserii Blake'a Edwardsa.

Większość z 220 członków gangu pochodzi z krajów dawnej Jugosławii; część z nich to byli wojskowi.

Czytaj więcej w Money.pl
Grecja ma nadwyżkę w budżecie. Teoretycznie Eurostat opublikował wstępne dane dotyczące deficytów budżetowych i długów krajów UE w 2013 roku. Grecja pozytywnie zaskoczyła.
Gdzie pojedziemy w tym roku na wakacje? Coraz więcej Polaków decyduje się na zagraniczny urlop już teraz, w okresie od kwietnia do czerwca. W tym roku swoje urlopowe plany łączymy przede wszystkim z Turcją i Grecją.
Grecja wraca na rynki finansowe, ale nie ma czego świętować Bruksela zadowolona, Grecy mniej. Wytykają rządowi 28-procentowe bezrobocie i redukcję gospodarki o jedną czwartą.
Grecja przyjęła pakiety reform gospodarczych - _ Grecja zrobiła dzisiaj ogromny krok do przodu _ - powiedział po głosowaniach premier Antonis Samaras.
bECGEsbm
wiadomości
wiadmomości
gospodarka
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)