Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Aresztowano 3 generałów lotnictwa Wenezueli

0
Podziel się:

- Usiłowali poderwać lotnictwo przeciwko legalnemu, konstytucyjnemu rządowi - powiedział państwowej telewizji prezydent Nicolas Maduro/

Aresztowano 3 generałów lotnictwa Wenezueli
(AP/Fotolink/East News)
bEUTwWXV

Trzech generałów lotnictwa oskarżonych o spiskowanie z opozycyjnymi politykami w czasie protestów przeciwko lewicowemu rządowi i rozruchów, w których zginęło 36 osób, a ponad 200 zostało rannych.

- _ Ubiegłej nocy schwytaliśmy trzech generałów, którzy usiłowali poderwać lotnictwo przeciwko legalnemu, konstytucyjnemu rządowi _ - powiedział państwowej telewizji prezydent Nicolas Maduro podczas wtorkowego spotkania z szefami dyplomacji państw Unii Narodów Południowoamerykańskich (UNASUR) w Caracas.

Nie ujawnił ich nazwisk, lecz dodał, że spisek ujawnili koledzy aresztowanych i umieszczonych w areszcie wojskowym generałów.

bEUTwWXX

_ - Grupa miała bezpośrednie związki z opozycją. Mówili, że to będzie decydujący tydzień (...), w przekonaniu, że Wenezuela nie będzie wiedziała, jak się bronić _ - oświadczył.

Protesty przeciwko polityce rządu Maduro, które rozpoczęły się 12 lutego od demonstracji młodzieży akademickiej i szkolnej w Caracas, rozszerzyły się na niektóre inne miasta i przybrały gwałtowny charakter. Doszło do starć z policją na barykadach. Łącznie zginęło 36 osób, a ponad 200 zostało rannych.

Demonstranci protestują m.in. przeciwko nadmiernym kosztom polityki socjalnej rządu i wspierania przez potęgę naftową, jaką jest Wenezuela, słabych gospodarek Kuby i kilku innych zaprzyjaźnionych krajów regionu rządzonych przez lewicę. Wskazują to jako przyczynę 50-procentowej inflacji i braków w zaopatrzeniu rynku wewnętrznego. Domagają się ustąpienia zarówno prezydenta Maduro, jak i rządu.

UNASUR zrzesza 12 krajów Ameryki Łacińskiej. Ministrowie przyjechali do Wenezueli, aby pomóc jej w przezwyciężeniu wewnętrznego konfliktu.

bEUTwWYd
Czytaj więcej w Money.pl
Wenezuela bez prądu. _ To sabotaż _ Jak poinformował dziennik El Universal, wczoraj około południa (czasu miejscowego) prądu nie było w co najmniej 14 z 23 stanów, jak i w znacznej części Caracas i stołecznej aglomeracji.
Zamieszki w Caracas. Zginęły kolejne dwie osoby Trwają demonstracje przeciwników i zwolenników rządu Wenezueli.
Szansa na spokój po 35 dniach zamieszek Po 35 dniach demonstracji przeciwko lewicowemu rządowi przywódca opozycji oświadczył, że skłonny jest do rozmów z rządem.
Starcia w Wenezueli. Giną studenci i uczniowie Do Prokuratury Generalnej wpłynęło 25 skarg _ na pogwałcenie praw człowieka przez funkcjonariuszy bezpieczeństwa publicznego. _
bEUTwWYy
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)