Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
broń
15.10.2013 15:42

Aresztowanie na Śląsku. Mężczyzna trzymał w domu cały arsenał

54-latek z Bytomia został zatrzymany, gdy uszkodził dwa zaparkowane samochody.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Rockfinder/iStockphoto)

Kilka sztuk broni krótkiej i długiej, kilkaset sztuk amunicji oraz dziesiątki różnego rodzaju bagnetów, maczet i noży miał w domu 54-latek z Bytomia. Mężczyznę zatrzymano, kiedy uszkodził dwa zaparkowane samochody.

54-latka zatrzymali policjanci z Kalet (Śląskie). Mężczyzna uszkodził w tym mieście dwa samochody zaparkowane przy ul. Karola Miarki - przeciął opony i zarysował ich karoserie. Tuż po ujęciu sprawcy okazało się, że ma on pod kurtką dwa bagnety oraz pistolet luger z ostrą amunicją.

W jego mieszkaniu przy ul. Grota Roweckiego w Bytomiu śledczy zabezpieczyli kilka jednostek różnego rodzaju broni krótkiej i długiej, kilkaset sztuk amunicji oraz kilkadziesiąt różnego rodzaju bagnetów, maczet i noży. Była też gotówka - 55 tys. zł.

W związku ze znalezioną bronią policjanci zatrzymali także żonę 54-latka. O dalszym losie małżeństwa zadecyduje prokurator. Obojgu grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Czytaj więcej w Money.pl
Ważna decyzja sądu w sprawie Brunona K. Służba więzienna ujawnia, w jakich warunkach trzymany jest niedoszły zamachowiec na Sejm, premiera i prezydenta.
Charles Taylor posiedzi w Wielkiej Brytanii Były prezydent Liberii, skazany na 50 lat więzienia za zbrodnie wojenne, został przewieziony z aresztu międzynarodowego trybunału w Hadze do brytyjskiego więzienia o zaostrzonych środkach bezpieczeństwa.
Podejrzany o pobicie Meksykanów bez aresztu Na początku września gdyński sąd odmówił tymczasowego aresztu dla jednego z podejrzanych o udział w pobiciu - 23-letniego mieszkańca Katowic.
Prawomocny wyrok za łapówki dla Dochnala Sąd odwoławczy utrzymując wyrok w mocy uznał obie apelacje za oczywiście bezzasadne. W jego ocenie sąd pierwszej instancji trafnie ocenił całość postawy procesowej oskarżonych.
Tagi: broń, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz