Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Aresztowania w Niemczech. Poszukiwany Polak zatrzymany

0
Podziel się:

Mężczyzna z podłódzkich Pabianic przez dwa lata ukrywał się za granicą przed pójściem do więzienia.

Aresztowania w Niemczech. Poszukiwany Polak zatrzymany
(Anita Patterson Peppers/Dreamstime.com)

Został już zatrzymany i przewieziony do Polski.

48-letni mieszkaniec Pabianic w październiku 2009 roku usłyszał w łódzkim sądzie wyrok bezwzględnego pozbawienia wolności. Była to kara za przestępstwo, którego dopuścił się kilka miesięcy wcześniej - poinformował dzisiaj Radosław Gwis z biura prasowego łódzkiej policji.

Według nieoficjalnych informacji ze źródeł w policji mężczyzna został skazany za wymuszenie. 48-latek nie stawiał się jednak do więzienia. Dwa lata temu łódzki sąd rejonowy wydał za nim list gończy. Policjanci ustalili, że mężczyzna wyjechał z kraju i ukrywa się najprawdopodobniej na terytorium Niemiec.

Dzięki współpracy z tamtejszą policją ustalono, że pabianiczanin faktycznie przebywa w Niemczech, gdzie zamieszkiwał _ na dziko _ u różnych, czasem przygodnie poznanych osób. Okazało się, że tam również złamał prawo i rok temu trafił do więzienia w Duisburgu.

Łódzcy policjanci zwrócili się do sądu z prośbą o wydanie Europejskiego Nakazu Aresztowania. Na jego podstawie 48-latek został zatrzymany przez niemiecką policję w Dortmundzie i przekazany polskim organom ścigania. W Polsce trafi do zakładu karnego, gdzie musi odsiedzieć zasądzoną wcześniej karę.

Czytaj więcej w Money.pl Money.pl
Oczerniał prezydenta. Zabrali mu komputer i... Poczobut w ubiegłym roku był już skazany na trzy lata więzienia w zawieszeniu na dwa lata za zniesławienie Alaksandra Łukaszenki.
To największy skandal finansowy w polityce Prosto z parlamentu w Rzymie do więzienia pojechał włoski senator Luigi Lusi, oskarżony o sprzeniewierzenie i przywłaszczenie sobie około 25 milionów euro z kasy ugrupowania, którego był skarbnikiem. To największy skandal finansowy w polityce ostatnich lat.
Punkówy z Pussy Riot zostaną w areszcie? Rosyjska prokuratura domaga się, aby trzy piosenkarki punkowej grupy Pussy Riot pozostały w areszcie.
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)