Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Aresztowania rannych i zaginięcia na Ukraine. UE mówi dość!

0
Podziel się:

Doniesienia o torturach są niepokojące i w żadnym wypadku nie mogą być akceptowane - podkreślił ambasador Unii Europejskiej na Ukrainie Jan Tombiński.

Aresztowania rannych i zaginięcia na Ukraine. UE mówi dość!

Ambasador Unii Europejskiej na Ukrainie Jan Tombiński, wezwał do cofnięcia ustaw ograniczających prawa człowieka i _ do realizacji obietnic i zapowiedzi w kontekście negocjacji z opozycją _. Wyraził też zaniepokojenie pogarszającym się stanem praw człowieka na Ukrainie.

Jak ocenił w poniedziałkowym komunikacie, aresztowania rannych, przypadki zaginięć i doniesienia o torturach są _ niezwykle niepokojące i w żadnym wypadku nie mogą być akceptowane _. - _ Sprawcy tych zbrodni muszą w trybie pilnym zostać pociągnięci do odpowiedzialności. Zatrzymanie tej praktyki jest niezbędnym warunkiem budowy zaufania między rządem a społeczeństwem _ - uważa Tombiński.

Wezwał też opozycję _ do utrzymania pokojowego charakteru demonstracji i wyraźnego odcięcia się od tych wszystkich, którzy używają przemocy w dążeniu do swoich celów _.

Zaapelował też do wszystkie stron konfliktu na Ukrainie _ o cofnięcie ustaw ograniczających podstawowe prawa człowieka i podejmowanie dalszych decyzji na podstawie oceny Rady Europy i OBWE _.

Antyrządowe demonstracje na Ukrainie trwają od listopada, gdy władze nie podpisały umowy stowarzyszeniowej z UE.Protesty zaostrzyły się, kiedy 16 stycznia zdominowany przez prezydencką Partię Regionów parlament znacznie ograniczył m.in. prawo obywateli do demonstracji.

22 stycznia, w dniu święta państwowego Jedności Ukrainy, podczas starć z milicją padły pierwsze strzały. W wyniku zamieszek w Kijowie zginęło dotychczas sześć osób.

Czytaj więcej w Money.pl
Szef NATO wzywa Ukronę do dialogu Sekretarz generalny NATO Anders Fogh Rasmussen potępił eskalację przemocy na Ukrainie.
Apelują o pomoc dla ukraińskich mediów Pod listem podpisało się około 90 dziennikarzy z Polski.
Na Ukrainie toczy się gra o miliardy dolarów - _ Prezydentowi nie zależy na żadnych reformach. Chce za to ukraść jak najwięcej z państwowej kasy _ - twierdzi ekspert w rozmowie z Money.pl.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)