Notowania

donald tusk
30.08.2012 10:30

Areszt dla szefa Amber Gold. Dostanie 15 lat?

Z powodu wysokiej kary grożącej Marcinowi P., jak i obawach mataczenia, sąd zdecydował o aresztowaniu byłego prezesa firmy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/ Adam Warżawa)

*Sądu Rejonowy Gdańsk-Południe zdecydował o 3-miesięcznym areszcie dla prezesa Amber Gold Marcina P. *

Prokuratura Okręgowa w Gdańsku postawiła w środę szefowi Amber Gold zarzut oszustwa znacznej wartości. Za czyn ten grozi do 15 lat więzienia. To właśnie z powodu wysokiej kary, jak i obawy mataczenia, śledczy zdecydowali się wystąpić o areszt dla Marcina P.

Gdańska prokuratura prowadzi śledztwo w sprawie Amber Gold od początku lipca. 17 sierpnia śledczy postawili założycielowi firmy i jej prezesowi Marcinowi P. sześć zarzutów.

Zarzucono mu prowadzenie bez zezwolenia działalności bankowej, prowadzenie działalności gospodarczej polegającej na kupnie i sprzedaży wartości dewizowych bez wpisu do rejestru działalności kantorowej, posłużenie się fałszywymi potwierdzeniami przelewów na kwotę 50 mln zł podczas rejestracji spółki przed sądem. Marcin P. jest też podejrzany o niezłożenie sprawozdania finansowego spółki za lata 2009, 2010 i częściowo 2011 r., do czego się przyznał. Wobec podejrzanego zastosowano wówczas dozór policyjny i zakaz opuszczania kraju.

W czwartek w Sejmie posłowie zajmują się sprawą Amber Gold. Osiem godzin ma trwać informacja premiera Donalda Tuska i prokuratora generalnego Andrzeja Seremeta o działaniach instytucji państwowych w sprawie spółki; do Sejmu zostali też zaproszeni przedstawiciele NBP, KNF i UOKiK. Po informacji Sejm rozpatrzy projekt uchwały PiS ws. powołania komisji śledczej ds. Amber Gold.

Czytaj więcej w Money.pl
Sprawa Amber Gold dzień po dniu. Tak było naprawdę Spółka jest w stanie likwidacji, prezes usłyszał zarzut oszustwa znacznej wartości, dziś sąd ma zdecydować o areszcie dla niego.
Areszt dla prezesa Amber Gold? Grozi mu 15 lat Śledczy postawili założycielowi firmy i jej prezesowi Marcinowi P. sześć zarzutów.
Amber Gold przez 8 godzin w Sejmie. Zobacz relację na żywo Po wystąpieniu Donalda Tuska przemawiać będzie prokurator generalny Andrzej Seremet.
Tagi: donald tusk, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, najważniejsze, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz