Notowania

śmierć madzi
01.08.2012 12:29

Areszt dla Katarzyny W. Jest decyzja

Kobieta przebywa w areszcie od 13 lipca, kiedy prokuratura zmieniła stawiane jej zarzuty z nieumyślnego spowodowania śmierci dziecka na zabójstwo.

Podziel się
Dodaj komentarz
(AGENCJA SE/EAST NEWS)

*Jest decyzja w sprawie aresztowania Katarzyny W. z Sosnowca, podejrzanej o zabójstwo swojej sześciomiesięcznej córki Magdy. Kobieta może opuścić areszt. *

Aktualizacja godz. 14.24

Kobieta przebywa w areszcie od 13 lipca, kiedy prokuratura - na podstawie opinii biegłych - zmieniła stawiane jej zarzuty z nieumyślnego spowodowania śmierci dziecka na zabójstwo. Sąd I instancji uznał za prawdopodobne, że podejrzana dopuściła się tego czynu i zdecydował o jej aresztowaniu na trzy miesiące. Zażalenie na tę decyzję złożył adwokat Katarzyny W.

Po blisko godzinnym, zamkniętym dla dziennikarzy posiedzeniu strony wychodząc z sali poinformowały reporterów, że sąd ogłosił przerwę do godz. 14. Jak donosi TVN, po wznowieniu posiedzeniu sąd postanowił, że Katarzyna W. może opuścić areszt. Ma za to zakaz wyjeżdżania z kraju i dozór policyjny.

Poza zabójstwem kobiecie zarzuca się też zawiadomienie organów ścigania o niepopełnionym przestępstwie oraz tworzenie fałszywych dowodów, by skierować postępowanie przeciwko innej osobie. Według nieoficjalnych informacji, podejrzana nie przyznaje się do zabójstwa dziecka, obstając przy wersji o nieszczęśliwym wypadku. W lutym Katarzyna W. była już przez kilkanaście dni aresztowana - wyszła na wolność dzięki decyzji sądu drugiej instancji.

Zaginięcie małej Magdy zgłoszono 24 stycznia tego roku. Początkowo jej matka utrzymywała, że dziewczynkę porwano. Potem podała, że dziecko zginęło w wyniku nieszczęśliwego wypadku i wskazała miejsce ukrycia zwłok. Według biegłych, śmierć dziewczynki nastąpiła w sposób nagły i gwałtowny. Ich ustalenia stały się podstawą postawienia kobiecie zarzutu zabójstwa.

Czytaj więcej w Money.pl
Rutkowski przygotował kolejne show Detektyw twierdzi, że komendant główny policji jest oszukiwany przez podwładnych. Zapowiada konferencję prasową.
Przedłużą śledztwo w sprawie śmierci Leppera Szef Samoobrony, były wicepremier rządu PiS-LPR-Samoobrona został znaleziony martwy 5 sierpnia 2011 r. w warszawskiej siedzibie partii.
Rok aresztu dla senatora. Nie zapłacił grzywny Gawronik ma trafić na 350 dni do aresztu, bo nie zapłacił grzywny - podał rzecznik warszawskiego sądu okręgowego sędzia Igor Tuleya.
Tagi: śmierć madzi, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz