Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
pedofilia w kościele
27.06.2014 15:41

Arcybiskup Wesołowski nie jest już duchownym. Watykan zadecydował

Duchowny był oskarżany o czyny pedofilskie wobec dzieci z Dominikany.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Stolica Apostolska podjęła decyzję o _ karnym wydaleniu ze stanu duchownego _ byłego nuncjusza w Republice Dominikańskiej abp Józefa Wesołowskiego. Takie postanowienie wydał Trybunał pierwszej instancji przy Kongregacji Nauki Wiary. Arcybiskup był oskarżany o czyny pedofilskie wobec dzieci z Dominikany.

Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej podało, że obecnie ma on dwa miesiące na złożenie odwołania. Natomiast postępowanie karne w organach Państwa Watykańskiego rozpocznie się z chwilą, kiedy orzeczenie Trybunału Kongregacji Nauki Wiary będzie miało charakter ostateczny.

Wyjaśniono, że dotychczas abp Wesołowski cieszył się względną swobodą poruszania się. Biorąc jednak pod uwagę ogłoszony obecnie wyrok podjęte zostaną wobec byłego nuncjusza środki stosowne do powagi przypadku.

Czytaj więcej w Money.pl
List gończy za arcybiskupem Wesołowskim? Inicjatywa o której poinformował Janusz Palikot, ma związek z odmową wydania arcybiskupa przez Watykan.
Ksiądz-pedofil zatrzymany. Nie pierwszy raz Ks. Grzegorz K. został już prawomocnie skazany na rok więzienia w zawieszeniu na cztery lata za czyny o charakterze pedofilskim.
ONZ krytykuje Kościół. "Miażdżące oskarżenie" Włoskie media oceniają, że raport Komitetu ONZ stanowi bezprecedensowy akt oskarżenia pod adresem Watykanu i jest miażdżący.
Tagi: pedofilia w kościele, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz