Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Arabia Saudyjska, ZEA i Bahrajn wycofują ambasadorów z Kataru

0
Podziel się:

Poszło o to, że władze w Dausze nie stosowały się do zapisów porozumienia zawartego przez kraje Zatoki Perskiej, w którym zobowiązały się nie ingerować w swoje wewnętrzne sprawy.

Arabia Saudyjska, ZEA i Bahrajn wycofują ambasadorów z Kataru
(PAP/EPA/TIM BRAKEMEIER)

Arabia Saudyjska, Zjednoczone Emiraty Arabskie i Bahrajn wycofały swoich ambasadorów z Kataru, ponieważ władze w Dausze nie stosowały się do zapisów porozumienia zawartego przez kraje Zatoki Perskiej - poinformowano w oświadczeniu.

Na zdjęciu Hamad bin Jassim bin Jabr al Thani, premier Kataru.

W dokumencie przypomniano, że 23 listopada 2013 roku państwa wchodzące w skład Rady Współpracy Zatoki Perskiej (GCC) - Arabia Saudyjska, Bahrajn, Kuwejt, Katar, Zjednoczone Emiraty Arabskie i Oman - podpisały porozumienie, w którym zobowiązały się m.in. nie ingerować w wewnętrzne sprawy innych krajów Zatoki oraz pracować na rzecz bezpieczeństwa w regionie.

Zdaniem przedstawicieli Arabii Saudyjskiej, Zjednoczonych Emiratów Arabskich i Bahrajnu władze w Katarze nie zastosowały się do tekstu porozumienia i nie wprowadziły go w życie.

We wtorek państwa GCC spotkały się w stolicy Arabii Saudyjskiej, Rijadzie, aby przekonać władze w Katarze do akceptacji zapisów porozumienia.

_ Niestety wysiłki nie doprowadziły do zastosowania się Kataru do treści umowy, doprowadziło to trzy państwa do podjęcia decyzji o zabezpieczeniu swojego bezpieczeństwa poprzez wycofanie z Kataru ambasadorów z dniem 5 marca 2014 roku _ - napisano w oświadczeniu.

GCC powstało w 1981 roku w Arabii Saudyjskiej. Celem Rady jest m.in. pogłębianie współpracy między państwami członkowskimi i koordynowanie działań gospodarczych.

Czytaj więcej w Money.pl
Arabia Saudyjska: 30 lat więzienia za sprzeciw wobec interwencji w Bahrajnie Zarówno skazany, jak i prokuratura, która domaga się kary śmierci, będą odwoływać się od wyroku.
Mundial przełożony. Winny upał Impreza mogła być niebezpieczna dla piłkarzy i kibiców.
Saudyjki na siedzeniu pasażera przez politykę Arabia Saudyjska, z jej surową interpretacją islamu, jest jedynym krajem na świecie, w którym kobiety nie mogą prowadzić samochodów. Władze nie chcą dopuścić do zmian, a aktywistki uważają, że zakaz jest kwestią polityczną i ma niewiele wspólnego z religią.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)