Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
arabia saudyjska
26.03.2013 16:42

Arabia Saudyjska: podejrzani o szpiegostwo pracowali dla Iranu

Osiemnaście osób zatrzymano przed tygodniem. Mieli otrzymywać pieniądze za informacje o strategicznie ważnych instalacjach.

Podziel się
Dodaj komentarz
(AP/Fotolink/East News)

Osiemnaście osób zatrzymanych w ubiegłym tygodniu w Arabii Saudyjskiej pod zarzutem szpiegostwa pracowało dla służb wywiadowczych Iranu - oświadczyło saudyjskie ministerstwo spraw wewnętrznych.

Z dowodów zgromadzonych w toku śledztwa oraz zeznań samych zatrzymanych wynika, że otrzymywali oni pieniądze od władz Iranu w zamian za informacje o strategicznie ważnych instalacjach i obszarach na terytorium Arabii Saudyjskiej - podała państwowa agencja Saudi Press Agency, powołując się na oświadczenie resortu.

19 marca saudyjskie MSW poinformowało o aresztowaniu pod zarzutem szpiegostwa 18 osób - 16 Saudyjczyków, Irańczyka i Libańczyka. W niedzielę Iran zdementował doniesienia o swojej działalności wywiadowczej w Arabii Saudyjskiej.

Zamieszkany głównie przez szyitów Iran pozostaje głównym regionalnym rywalem sunnickiej Arabii Saudyjskiej, zarówno na płaszczyźnie polityczno-wojskowej, jak i religijnej. Stosunki między obu państwami dodatkowo pogorszyły się po wysłaniu saudyjskich wojsk do sąsiedniego Bahrajnu dla obrony tamtejszej sunnickiej monarchii przed rewoltą większości szyickiej.

Czytaj więcej w Money.pl
Zablokują Skype. Chyba, że ujawnią dane Według AFP to firmy telekomunikacyjne zażądały od CITC podjęcia działań przeciwko internetowym serwisom komunikacyjnym.
Szimon Peres o tym, co zagraża Izraelowi Największe zagrożenie dla bezpieczeństwa Izraela stanowi Iran i jego ambicje atomowe.
Tagi: arabia saudyjska, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz