Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Apelacja Zbigniewa Siemiątkowskiego odrzucona

0
Podziel się:

Były szef Urzędu Ochrony Państwa został skazany na rok w zawieszeniu na trzy lata. Dodatkowo ma zapłacić 17 tysięcy złotych grzywny i kosztów procesowych.

Apelacja Zbigniewa Siemiątkowskiego odrzucona
(Bartosz Krupa/East News)

Apelacja Zbigniewa Siemiątkowskiego odrzucona. Sąd Apelacyjny w Warszawie podtrzymał wyrok sądu pierwszej instancji, zgodnie z którym były szef Urzędu Ochrony Państwa został skazany na rok w zawieszeniu na trzy lata. Dodatkowo Siemiątkowski ma zapłacić 17 tysięcy złotych grzywny i kosztów procesowych.

Sąd uznał, że Siemiątkowski przekroczył uprawnienia, wydając polecenie aresztowania w 2002 roku szefa Orlenu Andrzeja Modrzejewskiego. UOP aresztował go pod zarzutem ujawnienia poufnych informacji.

Tak naprawdę jednak chodziło o uniemożliwienie podpisania przez Orlen umowy z jedną ze spółek sektora energetycznego. Jak argumentowała sędzia Marzanna Piekarska-Drążek, nie było dowodów , że umowa stanowi zagrożenie dla państwa, a działania szefa UOP w sposób rażący łamały prawo.

Po dzisiejszym wyroku Modrzejewski nie krył zadowolenia, zwłaszcza z uzasadnienia, które wskazywało na rolę prokuratury w jego zatrzymaniu. Sam Zbigniew Siemiątkowski wyrok przyjmuje, ale mimo to twierdzi, że w 2002 działał dla dobra państwa.

Wyrok jest prawomocny. Dodatkowo Siemiątkowski ma zapłacić 17 tysięcy złotych grzywny i kosztów procesowych. Sąd skazał również jednego z funkcjonariuszy UOP podwładnego Siemiątkowskiego na 10 miesięcy w zawieszeniu na 3 lata.

Czytaj więcej w Money.pl
Sąd po stronie podatnika. Porażka fiskusa Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie potwierdził, że podatnik, który wyleasinguje bankowóz, może odliczyć cały VAT zawarty w ratach leasingowych i w cenie paliwa.
Terapeuta molestował pacjentki. Jest wyrok Cztery lata więzienia i zakaz wykonywania zawodu przez sześć lat. To wyrok Sądu Rejonowego w Poznaniu dla psychologa i seksuologa Lechosława Gapika.
Czy możliwy jest świat bez kary śmierci? Najwięcej kar śmierci wykonywanych jest w Chinach; nie wiadomo dokładnie ile, być może nawet tysiące rocznie.To więcej niż we wszystkich innych krajach razem wziętych.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)