Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Apelacja PiS odrzucona. Muszą sprostować informacje

0
Podziel się:

Od postanowienia sądu apelacyjnego w trybie wyborczym nie przysługuje skarga kasacyjna i podlega ono natychmiastowemu wykonaniu.

Apelacja PiS odrzucona. Muszą sprostować informacje
(ssalonso/Flickr)

Sąd apelacyjny oddalił w piątek odwołanie PiS od decyzji sądu, który nakazał komitetowi wyborczemu PiS sprostowanie nieprawdziwych informacji dotyczących unijnych środków na rolnictwo. Sprostowanie ma być opublikowane w sobotę w dzienniku Super Express.

W środę warszawski sąd okręgowy nakazał PiS sprostowanie nieprawdziwych informacji, że rząd PO-PSL wynegocjował w perspektywie budżetowej UE na lata 2014-2020 o 12 proc. mniej środków na rolnictwo niż rząd PiS w poprzedniej unijnej perspektywie.

Sąd orzekał w trybie wyborczym z powództwa komitetu wyborczego PSL. Sprawa dotyczy informacji podanych w materiale wyborczym PiS, w którym napisano, że Prawo i Sprawiedliwość wynegocjowało na polskie rolnictwo w 2006 roku 32,6 mld euro w perspektywie budżetowej UE na lata 2007-2013, podczas gdy PO i PSL w kolejnej perspektywie - 28,5 mld, czyli _ o 4 mld (12 proc.) mniej, niż było dotychczas _.

Sąd stwierdził jednak, że wbrew informacji zawartej w materiale wyborczym PiS, to właśnie kwota wynegocjowana na lata 2007-2013 była o 11 proc. niższa od kwoty na lata 2014-2020.

Orzeczenie sądu okręgowego utrzymał w mocy sąd apelacyjny. SA podkreślił, że PiS powoływał się na wstępny etap unijnych negocjacji dotyczących wsparcia obszarów wiejskich, co _ w żadnej mierze nie odzwierciedlało ostatecznego wyniku negocjacji _.

Od postanowienia sądu apelacyjnego w trybie wyborczym nie przysługuje skarga kasacyjna i podlega ono natychmiastowemu wykonaniu.

Czytaj więcej w Money.pl
"Kto uwierzy Tuskowi, będzie oszukany" Szef PiS przekonywał, że wybory do PE mogą wpłynąć na kształt nowych władz UE, a silny PiS może odgrywać decydującą rolę w sporze między Europejską Partią Ludową a socjalistami.
Korwin-Mikke przegrał przed sądem. Zapłaci... 25 kwietnia podczas debaty przeprowadzonej w Rudzie Śląskiej Korwin-Mikke - były prezes UPR - nazwał obecnego prezesa tej partii oszustem i fałszerzem.
"Możemy odegrać w Unii większą rolę niż PO" _ Jesteśmy tak blisko wyniku, że sondaże już tracą znaczenie. Mamy nadzieję, że na tym ostatnim ostatnim odcinku wyprzedzimy Platformę. Po prostu mamy lepszy program i lepsze propozycje _.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)