Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
arabia saudyjska
06.06.2014 06:32

Apel córek króla Arabii Saudyjskiej, więzionych od 13 lat przez ojca

Wczoraj obie kobiety - Sahar i Jawaher - umieściły na Youtubie apel o pomoc.

Podziel się
Dodaj komentarz
(action press/East News)

Dwie z czterech córek króla Arabii Saudyjskiej Abdullaha proszą społeczność międzynarodową o pomoc, ponieważ król więzi je od 13 lat, odmawiając nawet świeżej wody do picia. _ Nie czekajcie, aż wydarzy się tragedia! _ - apelują księżniczki.

Wczoraj obie kobiety - Sahar i Jawaher - umieściły na Youtubie apel o pomoc. Sahar oskarżyła króla i jego przyrodnich braci Mutaiba i Abdelaziza o to, że uczynili je swymi więźniarkami i od przeszło dziesięciu lat przetrzymują w dwóch domach na terenie pałacu królewskiego, pozbawiając świeżej wody (muszą same destylować wodę morską) i zmuszając do jedzenia nieświeżej żywności.

_ Cały świat widzi, co się z nami dzieje, i najwyraźniej czeka, aż skończy się to tragedią _ - pisze księżniczka.

Jej siostra Jawaher, która również pojawia się na wideo, zwraca się do organizacji humanitarnych i rządów oraz społeczności międzynarodowej: _ Przyjedźcie i zobaczcie sami, do jakich przestępstw dochodzi w tym domu! _

Według Sahar Czerwony Krzyż napisał do saudyjskiego Czerwonego Półksiężyca, aby zareagował na opisywaną sytuację, ale nie otrzymał żadnej odpowiedzi, ponieważ prezesem saudyjskiej organizacji jest jej przyrodni brat, Fajsal bin Abdalla.

_ Nie przyjmujemy argumentu, że chodzi tu o wewnętrzny spór rodzinny. Nie możesz więzić swoich córek, odmawiając im ludzkich praw, jedzenia, wody i prawa do swobodnego poruszania się _ - napisała Sahar.

Sahar dodaje, że umożliwiono im dostęp do internetu prawdopodobnie w nadziei, że kobiety _ same się skompromitują _ przed światem.

Również dwie pozostałe córki króla Abdullaha są - według tego, co napisały Sahar i Jawaher - więźniarkami swego ojca.

Czytaj więcej w Money.pl
Saudyjski król dał ważną posadę synowi Media zwracają uwagę, że powierzenie 44-letniemu księciu tak odpowiedzialnej funkcji wskazuje, że król umacnia w kraju pozycję swojej gałęzi rodowej.
Siedem kolejnych ofiar wirusa. Wina zwierząt? Władze kraju podały też, że odnotowano kolejnych 10 przypadków zarażenia się niebezpiecznym wirusem.
Nowy wirus zabił już 117 osób. Panika w kraju Naukowcy podejrzewają, że ludzie mogli zarazić się nowym koronawirusem od dromaderów używanych na Bliskim Wschodzie do transportu i wyścigów, a także hodowanych na mięso i dających mleko.
Tagi: arabia saudyjska, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz