Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Antysemityzm wśród angielskich kibiców. Policja ostrzega

0
Podziel się:

Policja i angielska federacja piłki nożnej ostrzegła, że będzie ścigać sądownie wszystkich fanów intonujących antysemickie teksty i stosujących język rasowej pogardy.

Antysemityzm wśród angielskich kibiców. Policja ostrzega
(Dave Pearson/CC/Flickr)

Przed jutrzejszym spotkaniem Tottenham Hotspur i West Ham United, policja i angielska federacja piłki nożnej ostrzegła, że będzie ścigać sądownie wszystkich fanów intonujących antysemickie teksty i stosujących język rasowej pogardy.

_ - Już idzie po was, już po was idzie - Adolf Hitler idzie po was! _ - to jeden z zaśpiewów fanów West Ham - klubu, którego rywalizacja z Hotspur przypomina wrogość ŁKS-u i Widzewa, czy Wisły i Cracovii.

Londyńska policja i stowarzyszenie piłki nożnej Football Association już w zeszłym roku wszczęły dochodzenia w sprawie antysemityzmu fanów West Ham i w tym roku zapowiedziały energiczną akcję.

Sprawę komplikuje jednak postawa kibiców drugiej strony. Klub Tottenham Hotspur ma od ponad stu lat wielu kibiców wśród społaczności żydowskiej wschodnich dzielnic Londynu, dokąd trafiali żydowscy imigranci na przełomie XIX i XX wieku.

I choć większość fanów Hotspur to bynajmniej nie Żydzi, sami określają się terminem Yids, czyli Żydki - co ma wręcz charakter odznaki honorowej. Ostrzeżenie policji przed używaniem terminów i haseł rasistowskich jest skierowane do obu grup fanów.

Czytaj więcej w Money.pl
Europa staje się atysemicka? Rabin ostrzega Antysemityzm pojawia się na trybunach stadionów piłkarskich. Konkretnie - w stadionowych zaśpiewach kibiców West Ham United pod adresem Tottenhamu.
Policja zabezpieczała 1634 mecze w 2012 roku Z informacji Komendy Głównej Policji wynika, że pomiędzy kibicami dochodzi do zaplanowanych bójek, czyli tzw. ustawek.
Zamieszki po meczu gigantów. Są zatrzymani Zatrzymani mężczyźni zostali już przesłuchani. W poniedziałek zostaną doprowadzeni do sądu i osądzeni w trybie przyspieszonym.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)