Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Antysemityzm w Europie. Grupa nastolatków pobiła 70-latka

0
Podziel się:

Podobnych zdarzeń odnotowuje się więcej. Niedawno ktoś zbezcześcił kilka żydowskich cmentarzy.

Antysemityzm w Europie. Grupa nastolatków pobiła 70-latka
(Neilhooting/CC/Flickr)
bETMvPuJ

Grupa nastolatków obrzuciła antysemickimi wyzwiskami i pobiła w Budapeszcie 70-letniego mężczyznę z powodu jego żydowskiego pochodzenia - podała agencja dpa, powołując się na prywatną stację telewizyjną RTL.

Do zajścia doszło w miniony piątek w okolicach Wielkiej Synagogi w stolicy Węgier. Węgierska policja potwierdziła fakt prowadzenia śledztwa w sprawie aktu przemocy o podłożu rasistowskim.

Jak przypomniała dpa, na Węgrzech dochodziło w minionych miesiącach wielokrotnie do antysemickich incydentów. Między innymi odnotowano przypadki zbezczeszczenia żydowskich cmentarzy.

bETMvPuL

Antysemickimi wyzwiskami obrzucono ostatnio na ulicy byłego naczelnego rabina Węgier, Jozsefa Schweitzera. Prezydent Janos Ader napiętnował publicznie ten wybryk i złożył 89-letniemu rabinowi wizytę w jego mieszkaniu, aby zademonstrować solidarność z pokrzywdzonym.

Czytaj więcej w Money.pl
"Forbes" ma listę najbogatszych rabinów Na szczycie listy znajdują się potomkowie słynnych cadyków i rabinów czyniących cuda.
Nocny rajd rasistów. Chcą ich śmierci Co najmniej 14 samochodom poprzebijano opony, a na karoseriach wypisano rasistowskie hasła.
Niemcy o Izraelu: Nie jesteśmy nic winni Niemal połowa Niemców (49 proc.) uznaje Izrael za kraj agresywny.
bETMvPvm
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)