Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
zamieszki w egipcie
02.03.2013 16:00

Antyrządowe protesty w Egipcie, jedna osoba zginęła

Jak podają media, Hossam Eldin Abdullah Abdelazim zmarł pod kołami policyjnego transportera opancerzonego podczas nocnych starć z policją przed siedzibą lokalnych władz w mieście Mansura, w prowincji Ad-Dakalija.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Apaimages/Polaris/East News)

*Jedna osoba zginęła, a kilkadziesiąt zostało rannych w starciach podczas antyrządowych demonstracji na północy Egiptu w nocy z piątku na sobotę - poinformowało egipskie ministerstwo spraw wewnętrznych. *

Jak podają media, Hossam Eldin Abdullah Abdelazim zmarł pod kołami policyjnego transportera opancerzonego podczas nocnych starć z policją przed siedzibą lokalnych władz w mieście Mansura, w prowincji Ad-Dakalija.

Do starć doszło podczas antyrządowej demonstracji, liczącej około 400 uczestników, w nocy z piątku na sobotę. Według egipskiego MSW protestujący wykrzykiwali antyrządowe hasła, a następnie zablokowali drogę dojazdową do siedziby władz i obrzucili budynek koktajlami Mołotowa.

Z kolei podczas sobotniej demonstracji w Port Saidzie, również na północy kraju, protestujący podpalili komisariat. Według samej policji tłum zaatakował policyjne pojazdy, którymi mieli być przetransportowani do sądy podejrzani o udział w zamieszkach. Podczas wynikłej bójki rannych zostało czterech przedstawicieli sił bezpieczeństwa i co najmniej dwóch demonstrantów.

Jak podała agencja dpa, do rozproszenia protestu policja użyła gazu łzawiącego i pałek.

W ostatnich dniach z dużym oburzeniem w Egipcie spotkały się doniesienia o znęcaniu się egipskich pacjentów nad niepełnoletnimi zatrzymanymi uczestnikami protestów.

Czytaj więcej w Money.pl
Opozycja grozi bojkotem wyborów. Dlaczego? Główny blok egipskiej opozycji - Front Ocalenia Narodowego (FON) - oświadczył, że zbojkotuje wybory parlamentarne z powodu braku gwarancji wolnego i uczciwego głosowania.
Prezydent Egiptu zmienia datę wyborów Wybory parlamentarne w Egipcie rozpoczną się 22 kwietnia, a nie jak wcześniej zapowiadano 27 kwietnia.
Laureat Nobla nawołuje do bojkotu wyborów Nie będę częścią tego oszustwa - napisał na Twitterze.
Tagi: zamieszki w egipcie, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz