Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
niemcy
27.10.2014 07:20

Antyislamskie zamieszki w Kolonii

Niektórzy wznosili okrzyki „cudzoziemcy won”. Demonstracja wymknęła się spod kontroli.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Ponad 40 rannych policjantów i kilka zniszczonych radiowozów - to efekt zamieszek, do których doszło wczoraj w Kolonii na zachodzie Niemiec. Z policją starli się pseudokibice, którzy wcześniej zorganizowali demonstrację przeciwko radykalnym islamistom.

W demonstracji wzięło udział około 4 tysięcy stadionowych chuliganów, wielu kojarzonych ze środowiskiem skrajnej prawicy. Niektórzy wznosili okrzyki „cudzoziemcy won”. Demonstracja wymknęła się spod kontroli.

Doszło do brutalnych starć z policją. Funkcjonariusze musieli użyć gazu i armatek wodnych.

Do demonstracji wezwała grupa o nazwie „Chuligani przeciwko salafitom”. Salafici to radykalni islamiści, których liczba w Niemczech gwałtownie rośnie.

Są oni oskarżani o wspieranie dżihadystów z Państwa Islamskiego. Wielu niemieckich salafitów wyjeżdża do Syrii i Iraku, aby wspierać ich w walce.

Czytaj więcej w Money.pl
Są w stanie strącić samolot. Niemcy ostrzegają Dżihadyści z Państwa Islamskiego mogą mieć broń pozwalającą strącić samolot pasażerski.
Demonstracja chuliganów przeciw islamistom Pod silną ochroną policji 2,5 tysiąca, określających się jako chuligani, niemieckich kibiców piłkarskich demonstrowało po południu w Kolonii.
Berlin zły na biznes sprzyjający Rosji Z największą krytyką spotkało się też niedawne spotkanie wiodących koncernów z premierem Dmitrijem Miedwiediewem.
Merkel ostro zaatakowała Camerona Kanclerz Niemiec jest przeciwna planom premiera Wielkiej Brytanii, które dyskryminują imigrantów z biedniejszych krajów Unii.
Tagi: niemcy, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz