Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
npd
10.11.2012 08:42

Antyfaszyści z Polski jadą blokować do Niemiec marsz nacjonalistów

Narodowodemokratyczna Partia Niemiec organizuje dzisiaj antyeuropejski i antypolski pochód.

Podziel się
Dodaj komentarz
(jonworth-eu/CC/Flickr)

Członkowie polskiego ruchu antyfaszystowskiego jadą dzisiaj do Frankfurtu na Odrą. Razem ze swoimi niemieckimi kolegami zamierzają blokować marsz Narodowodemokratycznej Partii Niemiec.

Łukasz Korda z Porozumienia 11 Listopada powiedział, że pochód NPD ma antyeuropejski i antypolski charakter. - _ NPD jest niemiecką, neofaszystowską i antypolską partią i organizuje swój marsz we Frankfurcie. Niemieccy antyfaszyści z polskimi nie pozwolą im przejść _ - powiedział Korda.

W ulotce przygotowanej z okazji marszu NPD jego organizatorzy piszą, że kontrola na granicy została zniesiona wbrew woli większości Niemców. Ich zdaniem efektem tego jest wzrost kradzieży samochodów o 250 procent, większa liczba włamań do mieszkań. Mowa też jest o działalności handlarzy narkotykowych na pograniczu niemiecko-polskim i niemiecko-czeskim.
Pochód NPD ma zacząć się w południe.

Narodowodemokratyczna Partia Niemiec jeszcze nigdy nie dostała się do Bundestagu. Zdarza się jednak, że przedstawiciele partii zasiadali w Landstagach, tak jak ostatnio w Saksonii.

Czytaj więcej w Money.pl
Faszyzm kwitnie we Włoszech? Konsternacja Plakaty pojawiły się dzień przed Świętem Wyzwolenia, upamiętniającym zwycięstwo antyfaszystowskiej partyzantki w 1945 roku.
Odpowiadają za smarowanie swastyk Akt oskarżenia w tej sprawie skierowała w lipcu do sądu Prokuratura Okręgowa w Białymstoku.
Strona ze "zdrajcami rasy". Umożyli śledztwo! Umorzenie śledztwa dotyczącego propagowania faszyzmu na internetowej stronie Redwatch jest prawomocne.
Tagi: npd, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz