Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Antoni Macierewicz zdegradowany

0
Podziel się:

Jarosław Kaczyński odbiera mu ważna funkcję, by załagodzić wewnątrzpartyjne konflikty.

Antoni Macierewicz zdegradowany
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Jarosław Kaczyński odbiera Antoniemu Macierewiczowi funkcję prezesa regionalnych struktur partii - dowiedział się _ Newsweek _. To krok ku załagodzeniu wewnątrzpartyjnych konfliktów.

Newsweek przypomina, ze na ostatnim posiedzeniu komitetu politycznego PiS przyjęto uchwałę o połączeniu trzech okręgów: piotrkowskiego, sieradzkiego i łódzkiego. Jarosław Kaczyński nie wyjawił, kto stanie na czele tej struktury. Wiadomo jednak, że nie będzie to Antoni Macierewicz, czyli szef zespołu smoleńskiego.

Według Newsweeka odsuniecie Macierewicza ma załagodzić spory, które pojawiły się w piotrkowskim PiS. Macierewicz stanął na jego czele w marcu 2012 roku. _ - Prezesowi nie wypadało tak po prostu odwołać Macierewicza. Połączenie okręgów daje taki sam efekt, bo odbiera mu władzę, ale wygląda mniej drastycznie _- tłumaczy jeden z członków komitetu.

Początkowo Antoni Macierewicz był zaskoczony decyzją prezesa PiS. Później stwierdził, że _ pomysł jest słuszny _ - pisze Newsweek.

Przypominamy, że w listopadzie zeszłego roku Rada Polityczna PiS wybrała Antoniego Macierewicza na wiceprezesa partii. To ukłon w stronę wierzących w zamach w Smoleńsku - twierdził wówczas Łukasz Stach z Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie. Zdaniem politologa, prezes Prawa i Sprawiedliwości dał wyraźny sygnał, że ma duże zaufanie do szefa parlamentarnego zespołu do spraw katastrofy smoleńskiej.

Czytaj więcej w Money.pl
Antoni Macierewicz wiceprezesem PiS To ukłon w stronę wierzących w zamach w Smoleńsku, twierdzi ekspert.
Lasek zmierzy się z Macierewiczem? Debata na temat przyczyn katastrofy smoleńskiej miała odbyć się w Sejmie w ubiegłą środę. Została jednak przełożona.
Dowód na zamach w Smoleńsku sfałszowany _ Kluczowy dowód wykorzystany przez zespół Macierewicza, został zmanipulowany _. Polityk PiS odpowiada.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)