Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Antoni Macierewicz "powinien ponieść konsekwencje"

1
Podziel się:

W Platformie Obywatelskiej nie zapadła jeszcze decyzja czy poprzeć powołanie komisji śledczej w sprawie Antoniego Macierewicza.

Na zdj. Antoni Macierewicz
Na zdj. Antoni Macierewicz (Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

W Platformie Obywatelskiej nie zapadła jeszcze decyzja czy poprzeć powołanie komisji śledczej w sprawie Antoniego Macierewicza.

Wniosek w tej sprawie do laski marszałkowskiej złożył Twój Ruch. Komisja miałaby zbadać czy były szef MSW i były premier nie przekroczyli uprawnień przy likwidacji Wojskowych Służb Informacyjnych.

Andrzej Halicki z PO uważa, że Antoni Macierewicz powinien ponieść konsekwencje. _ - Jest pytanie czy karne, czy polityczne. Widać, że procesy dowodzą, iż także odpowiedzialność w tym zakresie mogłaby mieć miejsce, ale na to mam za małą wiedzę, żeby stwierdzić to z całą stanowczością. Zbyt wiele jest dziwnych znaków zapytania, żeby nie szukać odpowiedzi na to pytanie. Mam nadzieje, że komisja mogłaby do takiego finału dojść _- mówi Halicki.

Senator PO Bogdan Klich uważa, że powołanie komisji śledczej byłoby zasadne. -_ Myślę, że w tej akurat sprawie prokuratura słabo sobie radzi. Dlatego jest miejsce dla komisji sejmowej, która może wyjaśnić wszystkie kwestie zawarte w uzasadnieniu prokuratury. Muszę powiedzieć, że to uzasadnienie w stosunku do wyciągniętych wniosków jest zupełnie kuriozalna - _ twierdzi Bogdan Klich.

Pod koniec grudnia prokuratura apelacyjna umorzyła śledztwo dotyczące tworzenia raportu z weryfikacji WSI przez Antoniego Macierewicza.

Czytaj więcej w Money.pl
"Macierewicz - idziemy po ciebie" Janusz Palikot zebrał podpisy pod wnioskiem o komisję śledczą do spraw skutków działalności wiceprezesa PiS.
"Opowieści PiS okazują się nieprawdą" Rzecznik SLD podkreśla, że jego ugrupowanie od dawna powtarza, że w Smoleńsku nie było żadnego wybuchu, a tragiczny wypadek.
PiS idzie po władzę. Jest nowy sondaż Partia Jarosława Kaczyńskiego coraz wyraźniej dystansuje rywali, a szczególnie... .
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(1)
Andrzej
3 lata temu
A co robi polityczna prokuratura Nie biora sie za mafie pisowska tylko za babcie co chandluje szczypiorem