Notowania

izrael
17.11.2012 12:53

Anonymous stoi za atakami hakerów na Izrael?

Atak miał być odpowiedzią na działania militarne Izraela wobec Palestyńczyków w Gazie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(sqback/cc/sxc.hu)

Setki izraelskich witryn internetowych mogły paść ofiarą hakerskich ataków grupy Anonymous - wynika z niepotwierdzonych doniesień. Atak miał być odpowiedzią na działania militarne Izraela wobec Palestyńczyków w Gazie.

Szacunki wahają się od ponad stu do ponad sześciuset skutecznie zaatakowanych witryn. Ofiarą padł między innymi portal izraelskiej partii Kadima. Sprawcy ataku twierdzą, że zniszczyli też bazy danych ministerstwa spraw zagranicznych i Banku Jerozolimy. Brak jednak niezależnego potwierdzenia tych informacji.

Gazeta _ Jerusalem Post _ pisze, że wiele z zaatakowanych stron to tylko podstrony tych samych domen, atak mógł nie być więc tak szeroko zakrojony jak wskazywałyby na to liczby.

Oświadczenie grupy Anonymous między innymi w postaci filmów na kanale YouTube stwierdza, że operacja on nazwie OpIsrael jest akcją przeciwko izraelskiej interwencji zbrojnej w Gazie.

Czytaj więcej w Money.pl
Anonymous zapowiadają atak na polskie strony Hakerzy grożą operacją _ Truman Show _. Chodzi im o INDECT.
Znani hakerzy sparaliżowali Australię W ostatnim czasie włamali się także do witryn internetowych finansowych firm MasterCard i Visa.
Kolejne ataki hakerów. Tym razem padło na... Nieformalne ugrupowanie hakerów Anonymous twierdzi, że to ono zablokowało stronę internetową brytyjskiego ministerstwa spraw wewnętrznych.
Tagi: izrael, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz