Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Anna Komorowska spotkała się z wychowankami domów dziecka

0
Podziel się:

Prezydentowa podziękowała pomysłodawcom i uczestnikom akcji za to, że biorą udział w tak szlachetnym przedsięwzięciu. Podkreśliła, że to pierwszy, ale z pewnością nie ostatni raz, kiedy włączyła się w działania akcji.

Anna Komorowska spotkała się z wychowankami domów dziecka
(prezydent.pl)

Anna Komorowska spotkała się dzisiaj w Pałacu Prezydenckim z grupą blisko 300 wychowanków domów dziecka z całego kraju. Prezydentowa włączyła się w ten sposób w akcję charytatywną Noworoczny Obiad z Gwiazdami.

W ramach akcji restauratorka Verena Jarczyńska oraz Bogna Sworowska dzisiaj po raz dziewiąty zaprosiły wychowanków z domów dziecka na noworoczny obiad. Podczas niego aktorzy, muzycy i sportowcy występują w roli kelnerów; rozmawiają też i bawią się z dziećmi.

Komorowska podziękowała pomysłodawcom i uczestnikom akcji za to, że biorą udział w tak szlachetnym przedsięwzięciu. Podkreśliła, że to pierwszy, ale z pewnością nie ostatni raz, kiedy włączyła się w działania akcji.

_ - Pomyślałam, że oprócz innych atrakcji, oprócz dobrego obiadu podanego przez wspaniałych ludzi, możemy zrobimy coś jeszcze, dlatego zaprosiłam tu was na deser _ - mówiła prezydentowa.

Dodała, że zawsze chciała pokazać dzieciom Pałac Prezydencki. _ - Jesteście tutaj wyjątkowymi gośćmi. W tej Sali Kolumnowej, którą może znacie z przekazów telewizyjnych, przyjmowani są najważniejsi goście, którzy odwiedzają nasz kraj - prezydenci i koronowane głowy. Teraz witam też wśród najważniejszych osób w tym kraju także i was _ - podkreśliła.

Po to, by dzieci nie zapomniały o tym co zobaczyły w Pałacu, wręczyła przedstawicielom każdego z domów książeczkę z opowiadaniem autorstwa Michała Rusinka. Jego głównym bohaterem jest kamienny lew, który nocami zrywa się z cokołu przed Pałacem Prezydenckim i oprowadza gości.

Następnie Komorowska złożyła dzieciom noworoczne życzenia, pozowała z nimi do zdjęć, po czym zaprosiła na tort.

Jarczyńska mówiła o tym, że pochodzi z Austrii, ale swój sukces - zarówno zawodowy jak i rodzinny - odniosła w Polsce. Dlatego - zaznaczyła - chciała podzielić się szczęściem z innymi. Stąd pomysł corocznych obiadów. Restauratorka oceniła, że jest to o tyle niecodzienna inicjatywa, że to nie gwiazdy i celebryci są najważniejsi, ale właśnie dzieci. _ To one są tam gwiazdami _ - podkreśliła.

Z dziećmi spotkali się też w Pałacu Prezydenckim artyści: Joanna Sarapata i Rafał Olbiński. W imieniu 9. Noworocznego Obiadu z Gwiazdami namalowali oni dla Jerzego Owsiaka i Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy anioły noworoczne, chroniące dzieci i osoby starsze. Zapowiedzieli, że każdy dom dziecka reprezentowany na spotkaniu otrzyma też swojego anioła po to, by czuwały nad ich wychowankami i pomagały im spełniać wszystkie marzenia.

W spotkaniu wzięła także udział aktorka Anna Czartoryska-Niemczycka, wspierająca stowarzyszenie _ Piękne anioły _, zajmujące się remontowaniem dziecięcych pokoi tak, by były piękne, ciepłe i bezpieczne.

Czytaj więcej w Money.pl
Sisi będzie kandydować na prezydenta tylko na życzenie narodu To pod jego kierownictwem w lipcu ub. roku wojsko odsunęło od władzy islamistycznego prezydenta Mohammeda Mursiego.
SLD prezentuje swojego kandydata na... - _ Stolica potrzebuje lidera, który nie zamknie się w ratuszu, a będzie z jej mieszkańcami _ - mówił szef partii Leszek Miller.
Tyle w 2014 r. wydadzą instytucje państwowe Senacka komisja zatwierdziła budżety Kancelarii Sejmu, Senatu, Premiera i Prezydenta. Zobacz, kto ile dostanie.
"Godne życie, a nie bilet w jedną stronę" Prezydent Rosen Plewnelijew w orędziu do narodu przypomniał, że 2013 był rokiem szczególnie burzliwym w Bułgarii - rokiem zmiany trzech rządów, dwóch parlamentów i protestów obywatelskich.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)