Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Angela Merkel zaszokowana. Niemcy komentują katastrofę na Ukrainie

0
Podziel się:

"Jeżeli ta wiadomość potwierdzi się, będzie to oznaczało dalszą tragiczną eskalację konfliktu na wschodzie Ukrainy."

Angela Merkel zaszokowana. Niemcy komentują katastrofę na Ukrainie
(ec.europa.eu)
bEKgfvGt

Kanclerz Niemiec Angela Merkel jest zaszokowana katastrofą malezyjskiego samolotu pasażerskiego na wschodzie Ukrainy - powiedział jej rzecznik Steffen Seibert. Szefowa rządu wezwała do przeprowadzenia szybkiego niezależnego dochodzenia.

Za szokujące Merkel uznała okoliczności katastrofy, wskazujące na to, że lecąca na dużej wysokości maszyna mogła zostać zestrzelona. - _ Jeżeli ta wiadomość potwierdzi się, będzie to oznaczało dalszą tragiczną eskalację konfliktu na wschodzie Ukrainy _ - oświadczyła kanclerz, cytowana przez agencję dpa.

Niemiecki minister spraw zagranicznych Frank-Walter Steinmeier też wezwał do jak najszybszego wyjaśnienia katastrofy. _ - Separatyści muszą bezzwłocznie zapewnić ekipom ratowniczym i siłom bezpieczeństwa dostęp do miejsca wypadku; jak najszybciej musi też rozpocząć się niezależne międzynarodowe śledztwo _ - oświadczył Steinmeier. Jego wypowiedź pojawiła się w czwartek wieczorem na stronie internetowej niemieckiego MSZ. Szef niemieckiej dyplomacji przebywa z wizytą w Meksyku.

bEKgfvGv

OBWE poinformowało, że prorosyjscy separatyści zgodzili się pomóc w badaniu katastrofy malezyjskiego boeinga. Zapewnili, że umożliwią międzynarodowym ekspertom bezpieczny dostęp do szczątków samolot.

Czytaj więcej w Money.pl
Zestrzelenie samolotu Malaysia Airlines. Rosja i Ukraina przerzucają się oskarżeniami Prorosyjscy separatyści czy ukraińska armia - kto jest winien tragedii?
Katastrofa na Ukrainie. Sprawdź reakcję rynków Inwestorzy bardzo nerwowo mogą zareagować na doniesienia z Ukrainy.
Merkel kończy 60 lat. Zobacz, jak się zmieniała W ciągu 25 lat kariery obecna kanclerz Niemiec przeszła metamorfozę nie tylko wyglądu, ale głównie osobowości.
bEKgfvGW
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)