Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Angela Merkel podejrzewa, że Putin stracił kontakt z rzeczywistością

0
Podziel się:

Jest w innym świecie - miała ocenić Merkel, rozmawiając z prezydentem USA Barackiem Obamą. Cytując Merkel, NYT powołuje się na osoby zaznajomione z treścią rozmowy.

Angela Merkel podejrzewa, że Putin stracił kontakt z rzeczywistością
(PA Wire/Press Association Images/EAST NEWS)
bELazROt

Kanclerz Niemiec Angela Merkel po rozmowie telefonicznej z prezydentem Rosji Władimirem Putinem powiedziała, że nie jest pewna, czy ma on nadal kontakt z rzeczywistością - pisze dziennik New York Times.

_ Jest w innym świecie _ - miała ocenić Merkel, rozmawiając z prezydentem USA Barackiem Obamą. Cytując Merkel, _ NYT _ powołuje się na osoby zaznajomione z treścią rozmowy.

Po niedzielnej rozmowie Merkel z Putinem zastępca rzecznika niemieckiego rządu Georg Streiter poinformował, że niemiecka kanclerz zarzuciła przywódcy Rosji, iż swoją interwencją zbrojną, której nie można zaakceptować, naruszył on prawo międzynarodowe.

bELazROv

Putin zwrócił uwagę na _ niesłabnące zagrożenie ze strony ultranacjonalistycznych sił _ dla obywateli Rosji na Ukrainie - poinformowały służby prasowe Kremla.

W rozmowie z Merkel Putin oświadczył, że kroki podjęte przez Rosję były _ całkowicie adekwatne _ w obliczu _ nadzwyczajnej sytuacji _ - poinformowano w komunikacie Kremla. Według Putina na Ukrainie zagrożone było życie i interesy rosyjskich obywateli oraz osób rosyjskojęzycznych.

Zdaniem Streitera prezydent Rosji zaakceptował propozycję powołania międzynarodowej grupy kontaktowej pod kierownictwem OBWE w celu podjęcia rosyjsko-ukraińskiego dialogu politycznego.

Putin zgodził się też na misję Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie (OBWE), która zgodnie z niemiecką propozycją miałaby w ramach misji rozpoznawczej (fact finding mission) zbadać sytuację na Krymie.

bELazROB

O sytuacji na Ukrainie pisze też niemiecki _ Sueddeutsche Zeitung _. Krym jest już stracony - czytamy w dzienniku. Komentator gazety przekonuje, że zachód musi rozważyć wprowadzenie sankcji wobec Rosji.

Czytaj więcej w Money.pl
Putin "zły i zraniony". Dlatego atakuje To co się stało na Ukrainie, to największy cios, jaki zainkasowała Rosja od rozpadu ZSRR - ocenił ekspert Rady Stosunków Międzynarodowych (CFR).
Ukraina boi się wojny. Czy światowi przywódcy powstrzymają Władymira Putina? Przygotowania do szczytu G8 zostały zawieszone, ale czy to powstrzyma prezydenta Rosji?
Ukraina na skraju wojny. Putin ma zgodę na użycie wojsk "To, co się dzieje na Ukrainie to jakiś bunt, prawdziwa dżuma."
bELazROW
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)