Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Aneksja Krymu. Ukraińska armia czeka na decyzje polityczne

0
Podziel się:

Minister obrony Ukrainy Ihor Teniuch odrzucił oskarżenia o bezczynność
dowództwa armii w obliczu rosyjskiej agresji na Krym.

Aneksja Krymu. Ukraińska armia czeka na decyzje polityczne
(PAP/EPA)

Minister obrony Ukrainy Ihor Teniuch odrzucił oskarżenia o bezczynność dowództwa armii w obliczu rosyjskiej agresji na Krym. Wyjaśnił, że wojsko nie może działać bez decyzji politycznej, a ona dotychczas nie została podjęta.

- _ Żeby armia zaczęła działać, decyzję powinni podjąć politycy. Dziś, bez takiej decyzji, armia nie ma prawa niczego robić _ - oświadczył występując w programie telewizyjnym w piątek wieczorem.

Dowódca ukraińskiej marynarki wojennej admirał Serhij Hajduk oświadczył w innej stacji, że Kijów nie zamierza na razie wyprowadzać swoich wojsk z półwyspu.

_ - Jestem w kontakcie ze wszystkimi dowódcami na Krymie, którzy dokładnie znają swoje zadania. Kwestia wyprowadzenia wojsk z Autonomicznej Republiki Krymu nie jest dziś omawiana. Każdy dowódca w jednostce wojskowej czy na okręcie wie, co ma robić i w jakiej kolejności _ - powiedział.

W ostatnich dniach w ukraińskiej prasie pojawiły się apele żołnierzy z baz na Krymie, którzy proszą władze o podjęcie decyzji w ich sprawie. Wojskowi piszą, że nie wiedzą, czy mają dalej opierać się naciskom Rosjan, którzy różnymi sposobami zachęcają ich do wstąpienia do ich armii, czy bronić swych obecnych pozycji.

Czytaj więcej w Money.pl
Ukraińska armia na Krymie w oblężeniu W oświadczeniu ministerstwa obrony Ukrainy czytamy, że każdy żołnierz służący na Krymie jest uważany przez Ukraińców za "Prawdziwego Bohatera".
Ukraina pozwie Rosję na setki miliardów? Ukraina ma zamiar wystąpić do Rosji z pozwem o odszkodowanie za majątek przejęty na Krymie. Zdaniem premiera Arsenija Jaceniuka, mowa o sumie kilkuset miliardów dolarów.
Szef ONZ zaniepokojony konfliktem Ukraina - Rosja Sekretarz generalny Narodów Zjednoczonych odwiedza dziś Moskwę, by znaleźć pokojowe rozwiązanie konfliktu na Wschodzie.
Rosja obiecuje: Nie wyślemy swoich wojsk O niepodejmowaniu zbrojnej interwencji na Ukrainie zapewniał rosyjski minister obrony.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)