Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aneksja krymu
20.03.2014 11:22

Aneksja Krymu. Prezydent Armenii popiera Rosję

Referendum na Krymie jest przykładem realizacji prawa narodów do samookreślenia - brzmi oświadczenie prezydenta.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Prezydent Armenii Serż Sarkisjan uważa, że referendum na Krymie jest przykładem realizacji prawa narodów do samookreślenia - podały służby prasowe prezydenta. Sarkisjan wyraził taką ocenę w rozmowie telefonicznej z prezydentem Rosji Władimirem Putinem.

Jak głosi oświadczenie zamieszczone w środę na stronie internetowej prezydenta Armenii, prezydenci rozmawiali _ o kryzysie ukraińskim i sposobach wyjścia z niego _. Oceniając niedzielne referendum na Krymie zauważyli, że _ jest ono kolejnym przykładem realizacji prawa narodów do samookreślenia na drodze swobodnego wyrażenia woli _. _ Jednocześnie podkreślono wagę przestrzegania norm i zasad prawa międzynarodowego, w tym statutu ONZ _ - głosi komunikat.

Według wyników podanych przez prorosyjskie władze Krymu, za przystąpieniem półwyspu do Rosji padło w referendum prawie 97 proc. głosów. Poparcie dla rezultatów plebiscytu wyraziły dotąd władze Syrii, Kazachstanu i Argentyny - informuje ukraiński tygodnik _ Dzerkało Tyżnia _.

Armenia pod koniec zeszłego roku zrezygnowała z parafowania umowy stowarzyszeniowej z UE, natomiast zapowiedziała przystąpienie do powstającej z inicjatywy Rosji Unii Celnej.

Czytaj więcej w Money.pl
Ukraińscy zakładnicy na wolności, Rosja zajmuje kolejną bazę na Krymie Do uwolnienia uprowadzonego admirała wzywał nawet minister obrony Rosji.
Putin podpisał dekret o uznaniu Krymu za niepodległe państwo USA analizują prośbę Ukrainy o wsparcie wojskowe, choć wolą pokojowe narzędzia.
"Autorytet Warszawy wysoki jak nigdy dotąd" W toku ostatnich konsultacji w ramach Unii Europejskiej w sprawie sankcji wobec Rosji najtwardsze stanowisko zajmowała Polska - informuje dziennik _ Kommiersant _.
Tagi: aneksja krymu, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz