Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Aneksja Krymu. Ławrow grozi odwetem, jeśli Unia Europejska...

0
Podziel się:

Minister spraw zagranicznych Federacji Rosyjskiej zagroził działaniami odwetowymi, jeśli Unia Europejska ograniczy mieszkańcom Krymu możliwość otrzymywania wiz Schengen.

Aneksja Krymu. Ławrow grozi odwetem, jeśli Unia Europejska...
(ec.europa.eu)

Wcześniej rosyjskie media przekazały stanowisko ambasady UE w Moskwie, które oświadczyło, że Unia Europejska nie uznaje aneksji Krymu przez Rosję i dlatego państwa członkowskie będą nadal stosowały dotychczasowe przepisy wizowe.

Unijna placówka dyplomatyczna sprecyzowała, iż oznacza to, że każdy człowiek, który na stałe mieszka na Krymie i który przyjął obywatelstwo FR, powinien starać się o wizę Schengen we właściwych strukturach państw UE na Ukrainie.

_ - O ile wiem, decyzja jeszcze nie zapadła. Jednak rozmowy takie są prowadzone. Postuluje się wprowadzenie przepisu, zgodnie z którym każdy mieszkaniec Krymu, jeśli chce otrzymać wizę Schengen, będzie musiał pojechać na Ukrainę, pójść do zagranicznego konsulatu i uzyskać wizę do ukraińskiego paszportu. Jest to nie do przyjęcia _ - oświadczył Ławrow w wywiadzie dla rosyjskiej telewizji państwowej Kanał 1.

Szef MSZ FR oznajmił, że byłoby to _ brutalne złamanie praw człowieka _. _ - Jeśli Unia Europejska zdecyduje się na taki krok, to jestem przekonany, że my odpowiemy w taki sposób, by Unia Europejska zrozumiała, iż brutalne łamanie praw człowieka jest niedopuszczalne _ - ostrzegł Ławrow.

Czytaj więcej w Money.pl
Ławrow twardo o przyszłości Ukrainy Minister spraw zagranicznych Federacji Rosyjskiej oświadczył, że dla normalizacji sytuacji konieczne jest wykonanie porozumienia o uregulowaniu kryzysu z 21 lutego.
Ławrow: Rosja od sankcji nie ucierpiała Ławrow powiedział, że przy rosyjskiej aneksji Krymu nie ucierpiało ani jedno ludzkie życie, a tymczasem Zachód ma na sumieniu tysiące ofiar w Iraku, Afganistanie, Libii czy byłej Jugosławii.
Rosja nadal utrzymuje kontakty z MSZ Ukrainy Sekretarz stanu w rosyjskim MSZ Grigorij Karasin powiedział, że kontakty między resortami będą kontynuowane
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)