Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Andrzej Poczobut zwolniony z aresztu

0
Podziel się:

Działacz nieuznawanego przez władze w Mińsku Związku Polaków na Białorusi, został zwolniony z aresztu w Grodnie.

Andrzej Poczobut zwolniony z aresztu
(BelSHARP/GFDL/Wikipedia)

Andrzej Poczobut, działacz nieuznawanego przez władze w Mińsku Związku Polaków na Białorusi, został dziś zwolniony z aresztu w Grodnie. W zamian musiał się zobowiązać, że nie będzie opuszczał miejsca zamieszkania - poinformował PAP sam Poczobut.

_ - Zmnieniono mi środek zapobiegawczy z aresztu tymczasowego na zobowiązanie do nieopuszczania miejsca zamieszkania. Pół godziny temu przyszli do mnie i powiedzieli, żebym zebrał rzeczy, bo zostanę przeniesiony do innej celi, po czym zostałem zwolniony _ - wyjaśnił w rozmowie z PAP.

Potwierdził, że dziś przedstawiono mu zarzuty. _ Trzech profesorów Białoruskiego Uniwersytetu Państwowego napisało, że w 12 moich artykułach na stronach (internetowych) +Białoruskiego Partizana _ i Karty'97 są zniewagi i oszczerstwa pod adresem prezydenta oraz dyskredytacja Republiki Białoruś" - powiedział.

Czytaj więcej w Money.pl
Bronili polskiej szkoły. Pobili ich i aresztowali ZPB zorganizował dziś w Grodnie pikietę przeciwko wprowadzeniu klas rosyjskojęzycznych do polskiej szkoły w tym mieście. Jak potraktowano działaczy?
Łukaszenka grozi opozycjonistom. Jeśli będą... - Jeśli nadal będą paplać wrócą do kolonii karnej - grozi dyktator.
Nasz kandydat dostanie Nobla? Duże szanse Pod wnioskiem podpisali się polscy politycy. Ideę wsparli też parlamentarzyści z Rady Europy.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)