Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Amnesty International: Nigeryjska policja ma specjalistów od tortur

0
Podziel się:

Amnesty International twierdzi, że nigeryjska policja rutynowo stosuje tortury do wymuszania łapówek i zeznań; niektóre ofiary tych praktyk mają nie więcej niż 12 lat.

Amnesty International: Nigeryjska policja ma specjalistów od tortur
(AP/Fotolink/East News)

Stosowanie tortur jest w nigeryjskiej policji tak powszechne, że na wielu posterunkach wyznacza się funkcjonariuszy do takich okrucieństw jak wyrywanie zębów, duszenie, gwałcenie i aplikowanie elektrowstrząsów - podkreśliła dziś Amnesty International.

W raporcie zatytułowanym _ Witajcie w ogniu piekielnym _ AI twierdzi, że nigeryjska policja rutynowo stosuje tortury do wymuszania łapówek i zeznań; niektóre ofiary tych praktyk mają nie więcej niż 12 lat.

W raporcie zwrócono uwagę, że formalnie rzecz biorąc policjanci dopuszczający się takich czynów nie łamią prawa - w Nigerii nie ma dotąd przepisów uznających tortury za przestępstwo.

Rzecznik nigeryjskiej policji Emmanuel Ojukwu oświadczył, że raport AI zawiera _ oczywiste kłamstwa i insynuacje _. Zapewniał, że tortury _ nie są oficjalną polityką nigeryjskiej policji _.

Czytaj więcej w Money.pl
Dzieci wykorzystywane. "Nie dawać pieniędzy" Rzecznik praw dziecka zwraca uwagę, że wakacje to okres, kiedy zjawisko żebractwa wśród dzieci nasila się - dzieci mają więcej wolnego czasu i częściej są wykorzystywane w ten sposób przez dorosłych.
Zamach samobójczy w Nigerii. Wiele ofiar Według miejscowego pracownika Czerwonego Krzyża, na którego powołuje się agencja Reutera, w pierwszym zamachu zginęło 32 zwolenników imama, a w drugim zamachu na zatłoczonym rynku Kawo - 50.
Seremet piętnuje "nieludzkie" praktyki policji Śledztwa w sprawach nieludzkiego lub poniżającego traktowania, w których sprawcami mogą być policjanci, podlegać powinny szczególnie wnikliwemu wewnętrznemu nadzorowi - wskazał prokurator generalny.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)